foto.PNG
button.png
button (1).png
button (27).png
button (22).png
button (18).png
button (19).png
button (17).png
button (16).png
button (15).png
button (14).png
button (8).png
button (7).png
button (6).png
button (9).png
button (3).png
button (2).png


Binární Praktikum

NOVÉ DÍLY
18.10.2015

 

doc2.png
skrillx.png

TOUCH OPCE


V dnešním díle z deníku binárníka se zaměříme na metodiku obchodování touch a no touch opcí, na které se prostřednictvím diskuzí a e-mailové komunikace velmi často ptáte. Většina spolehlivějších brokerů tento druh binárních opcí nenabízí a pokud ano, tak jen v omezené míře. U nově recenzovného brokera na binární opce Winner Option máme k dispozici tento druh opcí v podstatě po celý den a tak se nabízí možnost tento druh opcí využít rovněž ke svým ziskům.


Touch Opce

Princip touch opce není vůbec složitý. Před vstupem do investice na touch opci máme k dispozici opět volbu UP nebo Down stejně jako u klasických opcí. Zároveň se nám v grafu zobrazuje hraniční pásmo kolem aktuální ceny na trhu u zvoleného podkladového aktiva. Našim cílem při vstupu do investice je určit správný vývoj ceny do konce expirace opce. Při volbě UP předpokládáme, že se cena vyšplhá nad  horní hraniční cenu a tedy cena na trhu během expirace alespoň jednou povyroste. V případě volby DOWN předpokládáme pokles ceny pod dolní hraniční cenu. Výhodou touch opce je, že pokud cena během expirace nad tuto cenu vyšplhá, okamžitě se nám pozice uzavře jako zisková a nemusíme čekat do konce expirace.

No Touch Opce

Princip no touch opce je analogický vůči touch opci. Před vstupem do investice na no touch opci máme k dispozici opět volbu UP nebo Down stejně jako u klasických opcí. Zároveň se nám v grafu zobrazuje hraniční pásmo kolem aktuální ceny na trhu u zvoleného podkladového aktiva. Našim cílem při vstupu do investice je určit správný vývoj ceny do konce expirace opce. Při volbě UP předpokládáme, že se cena nevyšplhá nad  horní hraniční cenu a tedy trh během expirace bude klesat resp. nevytvoří žádnou větší korekci, která by horní hraniční pásmo překročila. V případě volby DOWN předpokládáme, že se cena nedostane pod dolní hraniční pásmo. Investujeme tedy např. v momentě, kdy trh dosáhnul výrazného minima ceny a odráží se směrem nahoru od silného supportu. U této opce musíme čekat na vyhodnocení až do konce expirace. Opce je předčasně ukončena v momentě, kdy cena překročí dolní hraniční pásmo (v případě investice DOWN) či v momentě, kdy cena překročí horní hraniční pásmo (v případě investice UP).

One Touch opce

Tento druh opce má podobná pravidla jako touch opce. V tomto případě platí opět pravidlo, že cena musí dosáhnout hraniční ceny uzavřené při vstupu do investice. Zisky jsou zde řádově ve stovkách procent, neboť hraniční ceny jsou poměrně více vzdálené od aktuální ceny a není tedy někdy jednoduché určit, jestli se cena doopravdy vydá daným směrem nad takovouto úroveň. Pokud však dobře odhadneme celkové momentum ceny na trhu např. za celý den, můžeme přijiít k pěkným ziskům.

Technika obchodování no touch opce

My se zaměříme na techniku obchodování no touch opce. Nejvhodnější momenty, kdy je dobré na takový typ opce investovat jsou momenty, kdy se cena odráží od hlubokého cenového dna a také analogicky v momentech, kdy se cena po výrazném růstu vrací na svoji běžnou úroveň. Vzhledem k tomu, že expirační doba na touch opce je předem stanovena např. na 2 až 4 hodiny, je možné otevřít pouze 1 pozici na každý měnový pár k dispozici podle aktuálního vývoje ceny během životnosti touch opce. Můžeme mít tedy např. jednu pozici na touch opci pro USD/JPY a jednu pozici na no touch opci pro stejný pár USD /JPY. Pokud se no touch opce během vývoje ceny díky překročení vstupní hranice předčasně uzavře, lze otevřít pozici novou.

 
Našim pomocníkem při obchodování no touch opcí může být velmi jednoduchá strategie založená na třech velmi známých indikátorech. Využívat budeme supporty a resistence, dále indikátor bosts1 a v sekundárním grafu si zobrazíme indikátor stochastic, ale v provedení pro naše účely, kde barevně jsou vyznačeny kritická pásma přeprodání či překoupení trhu.

Princip strategie je velmi jednoduchý. Vyhledáváme taková místa na trhu, kde cena dosáhne oblasti výrazného přeprodání či překoupení. Pro tyto účely jsme si v rastru indikátoru Stochastic zobrazili nejen úrovně 80 a 20, ale také úrovně 5 a 95. Máme tak přehled o momentech, kdy trh dosáhne výrazně přeprodané či překoupené oblasti a také o tom, kdy se jedná o kritické hodnoty, tzn. místa, kde cena s největší pravděpodobností již výrazněji neporoste dál. A to je právě ten správný moment pro investici naší no touch opce, neboť pokud budeme investovat v tomto momentě, vidíme, že z každé strany od aktuální ceny máme cenové hranice, které při dané investici na UP či DOWN nesmí cena opce překročit (většinou máme cca 60-80 pipů v každém směru). Pokud tedy budeme investovat na no touch opci UP v momentě, kdy se trh nachází v silně překoupeném pásmu, máme velkou jistotu, že cena bude v dalším období klesat pod úroveň aktuální ceny a tedy naše rezerva např. 60 pipů bude neustále narůstat. Zároveň i pokud by cena v takto silně překoupeném pásmu ještě chvíli rostla, není již pravděpodobné, že by její hodnota atakovala naši UP hranici no touch opce. Jako doplňkové indikátory lze využít Bosts 1, supporty a resistence. Bosts 1 nám může v takto přeprodaném či překoupeném pásmu naznačit blížící se vyčerpanost trhu a společně s vytvořeným supportem či resistencí potvrzuje blížící se cenový obrat.

Volba správného časového rastru v našem svíčkovém grafu je v tomto případě na místě. Uvažujeme-li expirační doby od 2 hodin do 4 hodin, je dobré se pohybovat v rozlišení M30 či H1, tedy 30 minut na svíčku nebo 1 hodina na svíčku, viz přiložené možné vstupy zakreslené v obchodním grafu v Meta Traderu.

Pokud tedy dodržíme výše uvedený postup a budeme investovat v silně přeprodaných či překoupených úsecích trhů, můžeme si vytvořit velmi účinnou strategii pro obchodování no touch opcí. Šikovnější obchodnící mohou samozřejmě analogicky využít tuto strategii i pro obchodování touch opce. Pokud vidí, že se trh nachází např. v silně překoupeném pásmu, mohou na základě korekcí z minulého vývoje ceny odhadnout velikost pohybu ceny a zvolit tak touch opci na DOWN apod. U Winner Options máme obvykle k dispozici celkem 3 měnové páry pro touch opce. Jsou to EUR/USD, GBP/USD a USD/JPY. Jedná se o jedny z nejvolatilnějších párů a proto nemusíme mít strach, že bychom během dopolední či odpolední obchodní seance nedosáhnuli znatelných korekcí v ceně. Vždy je dobré si dát pozor např. na večerní hodiny kolem 20:00 (středoevropského času), kdy cena mívá tendenci výrazněji vzrůst či poklesnout a potom se ustálit v úzkém cenovém kanále, který nám vyznačí náš indikátor supporty a resistence. V tomto případě nám investice na Touch opci či No touch opci nemusí vyjít, neboť pro Touch opci nedosáhneme kýžené volatility a u no Touch opce se nám může stát, že cena krátkodobě vystoupí z úzkého kanálu přes naši hraniční cenu a v tomto momentě se nám no touch opce bez ohledu na čas expirace uzavírá jako ztrátová.

no touch opce

no touch opce

Vstup na opci no touch podle jednoduché strategie
No touch opce 2

No touch opce 2

Metodika vstupu na investice Up nebo DOWN no touch opci


REKLAMAKontakty:
cztrader.nolimit@seznam.cz

facebook: CZTRADERBINARY

CZTRADER

CZTRADER

Obchodní skupina, diskutujeme, chatujeme, sdílíme online zkušenosti.
Diskusní fórum

Diskusní fórum

Máte otázky, nevíte si rady, zeptejte se obchodníků na radu!
Źivé chaty

Źivé chaty

Informace o právě probíhajícím chatu naleznete vždy v naší obchodní skupině

RECENZE BROKERŮ


TOP PLATFORMY

V8Options

V8Options

Recenze brokera na binární opce V8Options
BinaryTilt

BinaryTilt

Recenze broker nová Zéland
STOCKPAIR

STOCKPAIR

Recenze brokera na binární opce Stockpair

OSTATNI PLATFORMY

TOPOPTION CZ

TOPOPTION CZ

Recenze brokera TopOption, broker s češtinou

Jsou tyto stránky pro Vás přínosné?

Ano, velmi dobré (2649 | 77%)
Ne, nejsou (125 | 4%)
Nevím (67 | 2%)
Skrill

Skrill

založení internetové peněženky zdarma
Registrace

Registrace

binární opce požádejte o materiály ke studiu

Veškeré obchodní značky, které jsou na tomto webu uvedeny, neslouží k poskytnutí finanční služby z naší strany. Nejsme obchodní zástupci těchto značek a jedná se pouze o uvedení zdroje informací, kde se lze o těchto obchodních značkách dozvědět více.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové a pokud se rozhodnete jako potencionální klienti využít služeb uvedených obchodních značek, důrazně si přečtěte podmíny a rizika, která Vám mohou hrozit během obchodování.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one