foto.PNG
button.png
button (1).png
button (27).png
button (22).png
button (18).png
button (19).png
button (17).png
button (16).png
button (15).png
button (14).png
button (8).png
button (7).png
button (6).png
button (9).png
button (3).png
button (2).png


Binární Praktikum

NOVÉ DÍLY
18.10.2015

 

doc2.png
skrillx.png

OBCHODNI SIGNALY


Na internetu lze nalézt spoustu webů na binární opce. Z některých se bohužel dozvíte jen to, kde si máte otevřít obchodní účet či rady k nezaplacení, které Vaše začátky spíše zhatí, než aby Vám byly ku prospěchu. Nedávno byl náš web prezentován i v pořadu České Televize na ČT24, který se právě věnoval tématice obchodování binárních opcí. Náš web byl prezentování jako doporučená studnice pro získání informací o obchodování ale i zároveň jako velmi dobrý zdroj informací o skutečných podvodech na internetu i v binárních opcích. Rád bych poděkoval touto cestou všem, kteří nám pomáhají.
 
Náš web na ČT24

Náš web na ČT24

Náš web byl prezentován v pořadu o binárních opcích.

V poslední době se vyrojilo na internetu velmi mnoho společností, které se zabývají poskytováním obchodních signálů pro binární opce a binární obchodování. Je vůbec tato služba užitečná, případně lze ji nějakým způsobem využít k našemu prospěchu? Mezi tyto posdkytovatele patří např Faunus či SignalPush apod.

Především je nutné se zamyslet nad tím, jakým principem tyto systémy fungují. Pokud bychom viděli pod ruce těmto poskytovatelům, zjistíme že drtivá většina z nich používá systém, který si může kdokoliv z nás vytvořit i doma. Většinou se jedná o automatické obchodní systémy vytvořené na základě několika indikátorů. Pro ukázky veřejnosti mohou být velmi dobře optimalizované na historických obchodních datech zvolených měnových párů či jiných podkladových aktivech a dosahují tak např i více než 90% účinnosti. Je jasné, že zásobovat obchodními signály širokou masu lidí (zájemců o signály) nelze živým člověkem, ale právě těmito automaty. I proto se někdy stává, že obdržíme signál, který vůbec neodpovídá realitě na trhu. Dobře optimalizované systémy na historických datech ovšem  nezaručují dlouhodobější úspěšnost v budoucnu. Je třeba vzít v potaz, že pohyb ceny na trhu je velmi dynamický a cenová politika se rovněž utváří v závislosti na světové ekonomice a velkých událostech ve světě, válka na východě, nezaměstnanost v USA apod.

Mnozí z vás si řeknou, proč by měli být tyto systémy podvodné, když si nechávají platit za poskytování obchodních signálů. Situace je však v reálu trošku odlišná. Poskytovatel signálů může vydělávat dvakrát. Na úspěšných signálech zasílaných Vám i na neúspěšných signálech, které obchodujete prostřednictvím jejich smluvního brokera. Není náhodou, že většina takových systémů má právě smluvního brokera případně i celou řadu smluvních brokerů. Tyto většinou nabízejí tyto systémy v bonusovém balíčku jako nadstandard pro obchodníka při větším vkladu na obchodní účet u brokera.

Jak na tom vydělá broker a jak poskytovatel signálů?

Broker tak dostává silnou zbraň do ruky, neboť využitím takového systému se mu zvyšuje obchodovaný objem financí. Samozřejmě na základě tohoto zvýšeného objemu je schopen i více vydělávat, neboť úspěšnost predikčních systémů se pohybuje od 40% do 60%. V nejlepších případech přesáhne některé dny i 65% pro určitá podkladová aktiva.  Poskytovatel signálů tak profituje dvakrát. Z poplatků za zasílané signály i za provize od brokera za provedené obchody dle poskytovaných signálů. Statistika je v tomto případě neúprosná. Představme si, když bude poskytovatel zasílat signály o celkové úspěšnosti 60%. I tato úspěšnost bude stačit obchodníkovi, aby byl profitní, navíc většina z uživatelů nevyužije ani 80% všech zasílaných signálů a tak se nam dále uživatelé začnou větvit na obchodníky, kteří sice nevyužili všechny signály zasílané ze systému, ale trefili se převážně do úspěšných signálů. Rázem se dostávají např. na úspěšnost 70%. Druhá skupina takové štěstí neměla a dostala se na úroveň pod 50% a méně. Tito obchodníci převážně s poskytovatelem přestanou spolupracovat. Je třeba vzít v potaz pro představu rovnoměrné statistické rozložení a rázem se dostáváme na skupinu, která má úspěšnost méně než 55% (ztrátová), skupina v rozsahu 55-60% (mírně až středně zisková) a skupina 60%-70% (středně až vysoce zisková). Pokud bychom uvažovali zjednodušeně symetricky. Máme tu dvě třetiny obchodníků, kteří jsou nějakým způsobem ziskoví a třetinu ztrátových obchodníků. Tohle by ovšem znamenalo, že při troše štěstí může být ziskový alespoň každý druhý obchodník. Proč tomu ve skutečnosti tak není? Tyto úvahy samozřejmě zjednodušeně platí pro ideální stav, kdy obchodníci investují na každý signál stejnou částku. Ve skutečnosti, je tato situace komplikovanější. Obchodník může investovat poměrově větší část svých investic na neúspěšné signály a daleko méně na úspěšné signály. Poskytovatel je z obliga, zaslal celkem signály ze 60% úspěšností, obchodník si však ve své nedbalosti neanalyzoval důkladně trh a celkově zainvestoval ztrátově i s takovou úspěšností signálů. 

Co tedy říci závěrem. Pokud se k takovému systému dostane zkušený obchodník, bude mít po pár zasílaných sadách signálů jasno o tom, jestli jsou signály alespoň z nějaké části užitečné či se jedná o podvod. Méně zkušení obchodnící budou považovat tyto signály jako 100% tipy pro investice a bez uvážení budou do nich investovat, aniž by si ověřili, zda zasílané signály vycházejí alespoň z části z aktuálního chování trhu. Paradoxně se tak dá říci, že tyto signály nejsou vhodné pro začátečníky, jak hlásají většinou poskytovatele na svých stránkách, ale pro obchodníky, kteří s nimi umějí pracovat. Za seriózní počínáni lze tak považovat např. zveřejňované statistiky od poskytovatele signálů Faunus, kde se můžeme dozvědět, že úspěšnost predikce se silně odvíjí od obchodovaného měsíce a u některých podkladových aktiv dokonce i týdnů či dnů. Rovněž vidíme hodnoty ziskovosti signálů pohybující se  většinou od 40% do 60%. Vždy však bude na konci řetězce ten nejdůležitější faktor a to živý obchodník, který rozhodne, který signál využije a který ne. Pokud se tedy rozhodne tyto signály přijímat, důkladně si ověřujte, zda se jedná o relevantní signály a ne účelně zasílané nesmysly, které mají za úkol, aby jste co nejrychleji pronvestovali své peníze.

Druhý pohled na věc je ten, že tyto automaty ve Vás přestanou rozvíjet Vaše nápady a nutnost objevovat své vlastní přístupy k obchodování binárních opcí a vlastně tak v podstatě dělají pro Vás medvědí službu a potlačují možná skrytý talent Vaší osoby. Uvědomte si rovněž, že ne vždy je vývoj ceny na trhu ideální tak, aby bylo možné dostávat silné signály např. každou hodinu apod. Berte proto vždy všechny takové systémy s rezervou.REKLAMA


Kontakty:
cztrader.nolimit@seznam.cz

facebook: CZTRADERBINARY

CZTRADER

CZTRADER

Obchodní skupina, diskutujeme, chatujeme, sdílíme online zkušenosti.
Diskusní fórum

Diskusní fórum

Máte otázky, nevíte si rady, zeptejte se obchodníků na radu!
Źivé chaty

Źivé chaty

Informace o právě probíhajícím chatu naleznete vždy v naší obchodní skupině

RECENZE BROKERŮ


TOP PLATFORMY

V8Options

V8Options

Recenze brokera na binární opce V8Options
BinaryTilt

BinaryTilt

Recenze broker nová Zéland
STOCKPAIR

STOCKPAIR

Recenze brokera na binární opce Stockpair

OSTATNI PLATFORMY

TOPOPTION CZ

TOPOPTION CZ

Recenze brokera TopOption, broker s češtinou

Jsou tyto stránky pro Vás přínosné?

Ano, velmi dobré (2649 | 77%)
Ne, nejsou (125 | 4%)
Nevím (67 | 2%)
Skrill

Skrill

založení internetové peněženky zdarma
Registrace

Registrace

binární opce požádejte o materiály ke studiu

Veškeré obchodní značky, které jsou na tomto webu uvedeny, neslouží k poskytnutí finanční služby z naší strany. Nejsme obchodní zástupci těchto značek a jedná se pouze o uvedení zdroje informací, kde se lze o těchto obchodních značkách dozvědět více.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové a pokud se rozhodnete jako potencionální klienti využít služeb uvedených obchodních značek, důrazně si přečtěte podmíny a rizika, která Vám mohou hrozit během obchodování.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one