foto.PNG
button.png
button (1).png
button (27).png
button (22).png
button (18).png
button (19).png
button (17).png
button (16).png
button (15).png
button (14).png
button (8).png
button (7).png
button (6).png
button (9).png
button (3).png
button (2).png


Binární Praktikum

NOVÉ DÍLY
18.10.2015

 

doc2.png
skrillx.png

V dnešním díle z Deníku binárníka navážeme na předchozí dva díly 26 a 29, které byly věnovány obchodním seancím a obchodním časům, které nám mohou naznačit, kdy lze očekávat vyšší obchodní objemy na trhu a tím pádem i vyšší volatilitu sledovaného trhu. Můžeme tak očekávat podstatně delší a výraznější korekce na trhu, které nám mohou pomoci k vyhledávání zajímavých investičních vstupů na trhu. Představíme si užitečný nástroj, který nás bude přehledně informovat o volatilitě na trhu respektive cenovém pohybu v závislosti na velkých investičních trzích.
Hodně Vašich dotazů v obchodní skupině i zasílaných na náš e-mail směřuje na ideální obchodní časy pro obchodování binárních opcí, případně na dobu, kdy lze očekávat větší volatilitu sledovaného podkladového aktiva na trhu. Zároveň pouhé sledování vývoje ceny nemusí ihned začínajícím obchodníkům ukázat ty nejzajímavější momenty na obchodním trhu.
Využívat budeme nástroj Auto Sessions. Tento nástroj nám přehledně zobrazuje (zakresluje) úseky do obchodního grafu, které představují jednotlivé důležité obchodní seance. Zakreslena je tak seance New Yorské burzy, Tokijské burzy a v neposlední řadě Londýnské burzy. Tedy třech nejdůležitějších hráčů na trhu, kteří mohou výrazně ovlivnit vývoj ceny daného podkladového aktiva na trhu. Nastavení správného času v Meta Traderu si můžeme přizpůsobit pomoci funkce integrované přímo v ukazateli GMT Offset. V našem případě si nastavíme 2, abychom splňovali naše časové nastavení včetně posunu v meta traderu o 1 hodinu.

obchodní seance

obchodní seance

přehled obchodních seanci na trhu poplatných pro naše časové pásmo
auto sessions

auto sessions

nastavení offset funkce indikátoru auto sessions pro přizpůsobení času

Co je ovšem nejdůležitější na představeném nástroji, je i zobrazení maximální cenové změny během obchodních seanci v hodnotách PIPS. Pokud tedy budeme např. sledovat měnový pár EUR/USD a utvoří se nám tento cenový rozsah max: 1,27155 a min: 1,26505, ukazatel zobrazí 65 pips. tuto hodnotu si však musíme vynásobit x10, abychom dostali celkovou cenovou změnu, která nás zajímá např. oněch 650, což je cena, o kterou se sledované aktivum nejvíce vychýlilo během obchodní seance. Tuto informaci můžeme velmi dobře využít v náš prospěch. Mále hodnoty vykazované během dané obchodní seance nám značí, že trh nemá silný trend a velmi často se vrací na předchozí úroveň dosažené ceny. Je tedy zřejmé, že v tomto trhu bude lepší využívat možnost investování na vytvářené cenové korekce, než na celkový trend na trhu za danou obchodní seanci. Samozřejmě záleží také na tom, jak pravidelné korekce daný trh utváří a jestli jsem schopni vůbec na trhu vysledovat nějakou pravidelnost. Naopak vysoké hodnoty např. nad 100 pips (ukazované indikátorem) tedy pohyb ceny o 1000 a více jednotek nám naznačují silný trend na trhu. Ten ovšem nemusí trvat celou dobu obchodní seance. Velmi často se stává, že trh na začátku obchodní seance posílí a poté již dělá jen pravidelné korekce. Několik příkladů si ukážeme na obrázcích níže.
USD/JPY

USD/JPY

průběh seance New York a Londýn při obchodování USD/JPY
GBP/JPY

GBP/JPY

analýza cenového chování ze seanci na měnovém páru GBP/JPY

Jak vidíme z přiložených obrázků, můžeme při jednotlivých seancích pozorovat jisté změny ve vývoji ceny daného měnového páru a zároveň i jistou periodicitu. Toto jsou všechno aspekty, které je možné zahrnout do svého investičního a obchodního plánu. Velmi dobré využítí je např. při obchodování klasických opcí v rozsahu několika hodin a také touch a one touch opcí u 24Winner Options brokera. Sledováním vlivu obchodních seanci na chování ceny, tak můžete velmi dobře odhadnout směr ceny, který nám zajistí dostatečnou cenovou rezervu u no touch opce a také samozřejmě správné určení cenového směru nám může zajistit úspěch u touch opce.
 

REKLAMA


Kontakty:
cztrader.nolimit@seznam.cz

facebook: CZTRADERBINARY

CZTRADER

CZTRADER

Obchodní skupina, diskutujeme, chatujeme, sdílíme online zkušenosti.
Diskusní fórum

Diskusní fórum

Máte otázky, nevíte si rady, zeptejte se obchodníků na radu!
Źivé chaty

Źivé chaty

Informace o právě probíhajícím chatu naleznete vždy v naší obchodní skupině

RECENZE BROKERŮ


TOP PLATFORMY

V8Options

V8Options

Recenze brokera na binární opce V8Options
BinaryTilt

BinaryTilt

Recenze broker nová Zéland
STOCKPAIR

STOCKPAIR

Recenze brokera na binární opce Stockpair

OSTATNI PLATFORMY

TOPOPTION CZ

TOPOPTION CZ

Recenze brokera TopOption, broker s češtinou

Jsou tyto stránky pro Vás přínosné?

Ano, velmi dobré (2649 | 77%)
Ne, nejsou (125 | 4%)
Nevím (67 | 2%)
Skrill

Skrill

založení internetové peněženky zdarma
Registrace

Registrace

binární opce požádejte o materiály ke studiu

Veškeré obchodní značky, které jsou na tomto webu uvedeny, neslouží k poskytnutí finanční služby z naší strany. Nejsme obchodní zástupci těchto značek a jedná se pouze o uvedení zdroje informací, kde se lze o těchto obchodních značkách dozvědět více.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové a pokud se rozhodnete jako potencionální klienti využít služeb uvedených obchodních značek, důrazně si přečtěte podmíny a rizika, která Vám mohou hrozit během obchodování.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one