foto.PNG
button.png
button (1).png
button (27).png
button (22).png
button (18).png
button (19).png
button (17).png
button (16).png
button (15).png
button (14).png
button (8).png
button (7).png
button (6).png
button (9).png
button (3).png
button (2).png


Binární Praktikum

NOVÉ DÍLY
18.10.2015

 

doc2.png
skrillx.png

Při diskuzních chatech obchodování binární opce v naší obchodní skupině CZTADER jsme velmi často narazili na problém, kdy cena utvořila PRICE ATION pattern ve formě dvojité odrazu od cenového dna či cenového vrcholu. Otázkou ovšem zůstává, jak poznat, kdy se růst ceny zastaví, případně jestli se jedná jen o falešný průraz, který se může v určitou dobu obrátit. Na tuto otázku se pokusíme společně nalézt odpověď v dnešním díle z deníku Binárníka věnovanému již po několikáté problematice harmonických patternů.


Pokud se začnete zajímat o problematiku harmonického obchodování, první na co jistě narazíte, bude zmínka o harmonickém patternu Gartley či Butterfly. Tyto jsme zařadili záměrně až do 4. Dílu, neboť podstata tohoto patternu navazuje na znalostí získané v předchozích dílech věnovaných této problematice. Pattern Gartley bývá velmi často označován číslovkou 222 vyjadřující stránku knihy, ve které byla zaznamenána první zmínka o této obchodní technice. Autorem knihy není nikdo jiný než samotný H. M. Gartley a samotná kniha nese název Profits in the Stock Market.

Tento pattern má rovněž svůj specifický tvar a odlišuje se tak od předchozích AB=CD patternů. Všimněte si začátku býčího patternu. Přímka XA představuje nejdelší část patternu a tudíž i nějvětší cenový pohyb na sledovaném trhu. Následuje zpětný pohyb (korekce) do bodu B. Tento bod nesmí na své úrovni nikdy klesnout pod počáteční úroveň bodu X. Další, opačná korekce, ovšem mnohem méně intenzivnější, následuje z bodu B do bodu C, kde bod C rovněž na své úrovni již nepřekoná bod A. Celý pattern je dokončen přechodem ceny z bodu C do bodu D, zde ovšem nesmí dojít k poklesu bodu D pod úroveň výchozího bodu X. Vidíme tedy zde podobnost s patterném AB=CD, ovšem zde využíváme i potvrzení od XD úrovně, kde je právě důležité utvoření silného Fibonacciho retracementu, resp. cena se při svém poklesu do bodu D nedostane pod úroveň X, ale zároveň se zastaví na významné vyšší úrovni vůči hladině X. Analogicky vše platí i pro medvědí pattern viz obrázek dole.


Gartley

Gartley

metodika vyhledávání Gartley patternu při obchodování binární opce
Gartley 2

Gartley 2

Metodika vyhledávání medvědího patternu Gartley při obchodování binární opce

Velmi podobně lze nahlížet na další pattern s názvem Butterfly. Princip pohybu ceny je totožný s patternem Gartley. Rozdílem mezi těmito patterny je fakt, že přímka XA je u patternu Butterfly mnohem kratší než u patternu Gartley. Následná pohyb ceny až do bodu D je stejný. Hlavním rozdílem je však zakončení bodu D. Tento při býčím pattternu končí pod úrovní bodu X. Analogicky při medvědím patternu Butterfly dochází k tomu, že se bod D nachází nad úrovní bodu X.

Všechny tyto patterny Gartley i jemu velmi podobný Butterfly můžeme detekovat pomocí šikovného indikátoru Gartley pattern, který naleznete ke stažení zde.


Hlavní princip tohoto automatického indikátoru spočívá ve vyhledávání patternů Gartley a Butterfly i daleko v historii cen. Potvrzení patternu je zobrazeno vykreslením výplně takto utvořeného patternu včetně výrazné šipky směřující ve směru předpokládaného pohybu ceny dle typu vykresleného patternu.
Butterfly

Butterfly

Metodika vyhledání patternu Butterfly při obchodování binární opce
 

Pokud se zadíváme na průběh ceny definovaný patternem Gartley či Butterfly, zjistíme, že můžeme tuto techniku velmi dobře využívat pro eliminaci falešných průrazů, v situacích, kdy se nám podle metodiky Price Action objevují známé patterny dvojitého odrazu od vrcholu či dna. Např. u patternu Butterfly dochází při vytváření medvědího patternu k situaci, kdy se cena v bodě D dostává nad vrchol předchozího cenového maxima (bod X) a tak se nám může mylně zdát, že došlo k průrazu ceny směrem k růstu. Vykreslení patternu Butterfly nám tak může pomoci zjistit zavčas, že jde o falešný průraz.

Ve videu níže, které jsme pro Vás připravili jsou ukázány dvě investice, založené práve na vyhledání patternů od nástroje Gartley patterns. Vyhledané patterny odpovídají patternu Butterfly. Ve videu jsou souhrnně označeny jako Gartley patterny, vzhledem k zachování původního názvu indikátoru.REKLAMA


Kontakty:
cztrader.nolimit@seznam.cz

facebook: CZTRADERBINARY

CZTRADER

CZTRADER

Obchodní skupina, diskutujeme, chatujeme, sdílíme online zkušenosti.
Diskusní fórum

Diskusní fórum

Máte otázky, nevíte si rady, zeptejte se obchodníků na radu!
Źivé chaty

Źivé chaty

Informace o právě probíhajícím chatu naleznete vždy v naší obchodní skupině

RECENZE BROKERŮ


TOP PLATFORMY

V8Options

V8Options

Recenze brokera na binární opce V8Options
BinaryTilt

BinaryTilt

Recenze broker nová Zéland
STOCKPAIR

STOCKPAIR

Recenze brokera na binární opce Stockpair

OSTATNI PLATFORMY

TOPOPTION CZ

TOPOPTION CZ

Recenze brokera TopOption, broker s češtinou

Jsou tyto stránky pro Vás přínosné?

Ano, velmi dobré (2649 | 77%)
Ne, nejsou (125 | 4%)
Nevím (67 | 2%)
Skrill

Skrill

založení internetové peněženky zdarma
Registrace

Registrace

binární opce požádejte o materiály ke studiu

Veškeré obchodní značky, které jsou na tomto webu uvedeny, neslouží k poskytnutí finanční služby z naší strany. Nejsme obchodní zástupci těchto značek a jedná se pouze o uvedení zdroje informací, kde se lze o těchto obchodních značkách dozvědět více.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové a pokud se rozhodnete jako potencionální klienti využít služeb uvedených obchodních značek, důrazně si přečtěte podmíny a rizika, která Vám mohou hrozit během obchodování.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one