foto.PNG
button.png
button (1).png
button (27).png
button (22).png
button (18).png
button (19).png
button (17).png
button (16).png
button (15).png
button (14).png
button (8).png
button (7).png
button (6).png
button (9).png
button (3).png
button (2).png


Binární Praktikum

NOVÉ DÍLY
18.10.2015

 

doc2.png
skrillx.png


V dnešním navazujícím již 3. díle o harmonických patternech se společně zaměříme na identifikaci správně vytvořených patternu v grafu a zároveň si doplníme obchodní graf o ADX indikátor, který nám pomůže identifikovat sílu trendu na trhu. Z minulého dílu již známe základní AB=CD pattern, který jsme se učili ručně zakreslovat do obchodního grafu. Nyní si dospecifikujeme další variantu patternu, který můžeme i s pomocí indikátoru harmonic pattern detekovat.

První z patternů AB=CD společně s ab=cd je doplňkem patternu AB=CD a obsahuje v podstatě ještě jeden sekundární ab=cd pattern, který se může utvářet během čekání na hlavní bod D. Jedná se tedy jako v případě AB=CD o nalezení vhodného patternu s body A,B a C a zde nastává pomyslný začátek malého patternu ab=cd, který může proběhnout v rámci vývoje ceny do bodu D. Můžeme tak během čekání na hlavní bod D zobchodovat i zajímavé situace na malém patternu. Důležitým výsledkem poté je utvoření hlavního bodu D, což by měl být náš cílový investiční moment. Sekundární „malý“ pattern ab=cd může být součástí i vývoje úsečky AB, kde malé „a“ koresponduje se začátkem velkého „A“ a konec malého patternu „d“, korespondujue s bodem „B“. Přípustné jsou tedy i vzájemné kombinace, tzn. při tvorbě hlavního patternu AB=CD, můžou být součástí tohoto patternu i dva sekundární „malé“ patterny. Tedy pattern ab=cd může být  přítomen při tvorbě ceny od bodu A do bodu B a zároveň může být přítomen na úsečce od bodu C do bodu D. Jedná se v podstatě o výpomoc při hledání hlavního patternu AB=CD, neboť ne vždy je chování ceny na trhu přímočaré. V tomto směru lze ocenit indikátor harmonic pattern, který tyto pomocné patterny rovněž během tvorby hlavního patternu zakresluje, stažení viz dále.


V naší obchodní skupině se během testování obchodů s harmonic pattern vyskytla myšlenka, jak co nejlépe detekovat, že k obratu ceny na trhu skutečně dojde, pokud se nám vykreslí pattern ABCD. Návrhy a zajímavé myšlenky najdete právě v diskuzním vláknu ve skupině, včetně možností stáhnutí indikátorů. Jedna ze zajímavých možností, kterou lze společně s využitím harmonických patternů aplikovat, je využití známého indikátoru ADX (average directional index). Tento indikátor se používá především ke kvantifikací síly trendu na trhu. Můžeme tak velmi přehledně vidět, kde se cena nachází resp. jak moc je např. silný její aktuální růst apod.


Indikátor ADX, který je k dispozici níže ke stažení obsahuje celkem 3 křivky. Jednu z křivek představuje samotný ADX a další dvě jsou doprovodné směrové indikátory (directional movement indicator). Označme si je +DMI a –DMI. Pomocí této popsané sestavy můžeme velmi snadno zjistit, zda je cena na trhu v růstu (UPTREND) nebo v poklesu (DOWNTREND). Logicky trh v UPTRENDU je v okamžiku, kdy se nachází křívka +DMI nad křivkou –DMI. Analogicky pro DOWNTREND platí poloha křivky –DMI nad křivkou +DMI. Samotnou sílu trendu pak určujeme z polohy křivky ADX resp. z její dosažené hodnoty. K variaci křivky ADX dochází od 0 do 100. V jednoduché tabulce níže vidíme, jaké hodnotě ADX odpovídá příslušná síla trendu.


 

 

ADX hodnota

Síla trendu

0-25

Žádný nebo slabý trend

25-50

Silný trend

50-75

Velmi silný trend

75-100

Extrémně silný trend

 


Pokud se hodnota ADX nacházi dlouhodoběji pod hodnotou 25 např. 15 svíček apod. (vždy záleží, jak dlouhé opce obchodujeme, pro 5 minutové opce je 15 svíček na M5 s ADX pod 25 již dlouhodobější cenový stav) můžeme předpokládat pohyb ceny v jistém cenovém kanále, který je vyznačený supporty a resistencemi. Cena velmi často osciluje mezi těmito hranicemi. Tyto situace bývají časté ve večerních hodinách, kdy se neobchodují již takové objemy financí. Zároveň se nám v takové situaci naskytá možnost vysledovat c enový průraz z takového kanálu.


Kromě sledování naučených poloh jednotlivých křivěk a hodnot ADX je dobré vyhledávat zajímavé patterny přímo v chování křivky ADX. Zde můžeme opět uplatnit metodu konvergence a divergence. Společně s indikátorem harmonic pattern, tak dostáváme silnou zbraň v určování vývoje ceny na trhu. Jeden ze zajímavých patternů bychom si teď společně představili společně s novou strategií, kterou jsme nazvali „GOLDEN EYE“ nebo-li  „ZLATÉ OKO“.


Jaké budeme potřebovat indikátory (na výběr máte dva typy harmonic patternů u harmonic pattern vigo je vypnutý zvuk při indikaci patternu):

  • Harmonic pattern (v hlavním grafu)

  • Bosts 1 (v hlavním grafu, žluté šipky)

  • ADX with Smoothing (sekundární graf pod hlavním grafem)

  • Bollinger Bands (volitelně)

  • Supports and resistances (volitelně)


POTŘEBNÉ INDIKÁTORY A ŠABLONA KE STAŽENÍ ZDE
HESLO (vše velkými písmeny)
:CZTRADER


NÁVOD NA INSTALACI INDIKÁTORŮ A ŠABLONY ZDE


Při této strategii využijeme všechny doposud získané znalosti o harmonických patternech včetně dvou nových indikátroů. Indikátor BOSTS 1 využívá v naší obchodní skupině úspěšně společně s Harmonic patternem již několik šikovných obchodníků. Samotná kombinace těchto dvou indikátorů přináší poměrně solidní množství správných vstupů na trh. Problémem je však poznat sílu trendu na trhuTuto situaci jsme se pokusili vyřešit úspěšnou aplikací nového nástroje ADX with smoothing. Jedná se o indikátor ADX, který je doplněn ještě dvěmi dalšími křivkami, které pozvolněji sledují vývoj ceny na trhu. Tyto jsme si zobrazili jako čárkované. Nastavení barev v indikátoru.


barva 0 
Blue, sirka silna(2), styl plna(0)

jedna se o samotny ukazatel ADX - ukazuje silu stavajiciho trendu na trhu na stupnici od 0 do 100 (ukazuje pouze silu trendu, ne o jaky trend se jedna).

barva 1
DarkGreen, sirka silna(2), styl plna(0)
jedna se o pozitivni ukazatel trendu, ozn. jako +DI


barva 2
LawnGreen, sirka normalni(1), styl carkovana(1)
pozvolneji sleduje vyvoj ceny na trhu, je soucasti pozitivniho ukazatele trendu


barva 3
FireBrick, sirka silna(2), styl plna(0)
jedna se o negativni ukazatel trendu, ozn. jako -DI

barva 4
DarkOrange, sirka normalni(1), styl carkovana(1)
pozvolneji sleduje vyvoj ceny na trhu, je soucasti negativniho ukazatele trendu


Jaký je tedy postup při hledání investičního vstupu ?

Zaměříme se na vyhledávání situací, kdy se nám při vytváření harmonického patternu utvoří zároveň i signál od indikátoru Bosts 1 v podobě žluté šipky. V tomto momentě nás zároveň zajímá poloha křivek v indikátoru  ADX.


Investice na růst ceny (CALL)
Poloha tluste Blue krivky je nad hodnotou 50
DarkGreen plna krivka se nachazi hluboko pod urovni 20 spolecne s LawnGreen carkovanou krivkou
FireBrick plna krivka a DarkOrange carkovana krivka se nachazi v rozsahu 20 az 50. Vytvari se nam tak pomyslny zacatek oka.


Investice na pokles ceny (PUT)
Poloha tluste Blue krivky je nad hodnotou 50
FireBrick plna krivka se nachazi hluboko pod urovni 20 spolecne s DarkOrange carkovanou krivkou
DarkGreen plna krivka a LawnGreen carkovana krivka se nachazi v rozsahu 20 az 50. Vytvari se nam tak pomyslny zacatek oka.


V obou případech je dobré při vytvoření signálu od indikátoru bosts 1 posečkat na dokončení svíčky. Investujeme až na další svíčce. Časové období investice by se mělo pohybovat od 30 minut do 60 minut při rozlišení grafu M15 (15 minut). Reálné investiční video bude natočeno během tohoto týdne.


Golden Eye 1

Golden Eye 1

špatný pattern versus správný pattern - strategie binární opce
Živé obchody

Živé obchody

Živé obchodování binární opce podle strategie Golden Eye
Investice PUT

Investice PUT

Příklad vstupu investice na binární opci PUT
Golden Eye 2

Golden Eye 2

Využití harmonického patternu společně s Golden Eye, investice na CALL


REKLAMAKontakty:
cztrader.nolimit@seznam.cz

facebook: CZTRADERBINARY

CZTRADER

CZTRADER

Obchodní skupina, diskutujeme, chatujeme, sdílíme online zkušenosti.
Diskusní fórum

Diskusní fórum

Máte otázky, nevíte si rady, zeptejte se obchodníků na radu!
Źivé chaty

Źivé chaty

Informace o právě probíhajícím chatu naleznete vždy v naší obchodní skupině

RECENZE BROKERŮ


TOP PLATFORMY

V8Options

V8Options

Recenze brokera na binární opce V8Options
BinaryTilt

BinaryTilt

Recenze broker nová Zéland
STOCKPAIR

STOCKPAIR

Recenze brokera na binární opce Stockpair

OSTATNI PLATFORMY

TOPOPTION CZ

TOPOPTION CZ

Recenze brokera TopOption, broker s češtinou

Jsou tyto stránky pro Vás přínosné?

Ano, velmi dobré (2649 | 77%)
Ne, nejsou (125 | 4%)
Nevím (67 | 2%)
Skrill

Skrill

založení internetové peněženky zdarma
Registrace

Registrace

binární opce požádejte o materiály ke studiu

Veškeré obchodní značky, které jsou na tomto webu uvedeny, neslouží k poskytnutí finanční služby z naší strany. Nejsme obchodní zástupci těchto značek a jedná se pouze o uvedení zdroje informací, kde se lze o těchto obchodních značkách dozvědět více.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové a pokud se rozhodnete jako potencionální klienti využít služeb uvedených obchodních značek, důrazně si přečtěte podmíny a rizika, která Vám mohou hrozit během obchodování.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one