foto.PNG
button.png
button (1).png
button (27).png
button (22).png
button (18).png
button (19).png
button (17).png
button (16).png
button (15).png
button (14).png
button (8).png
button (7).png
button (6).png
button (9).png
button (3).png
button (2).png


Binární Praktikum

NOVÉ DÍLY
18.10.2015

 

doc2.png
skrillx.png

V dnešním díle z Deníku Binárníka se společně podíváme podrobněji na problematiku falešných cenových průrazů na trhu při obchodování binárních opcí. V živém obchodování binárních opcí jsme již několikrát narazili na situaci, kdy cena neustále roste či klesá a to i navzdory správně vytvořeným harmonickým patternům či oscilačním ukazatelům v silně překoupeném či přeprodaném pásmu. Jak poznat ten správný moment obratu ceny, případně jak odhadnout budoucí korekci na trhu se budeme snažit diskutovat právě v tomto díle.


Jedním z významných zakladatelů technické analýzy obchodních grafů byl Richard D. Wyckoff. Tento razil základní myšlenku sledování obchodních grafů přes více časových rozlišení, kde se snažil definovat ony známé supporty a resistance, základ technické obchodní analýzy. Wyckoff zároveň definoval metodiku, jak poznat falešné průrazy ceny na trhu. Rozeznáváme dva druhy průrazů. Wyckoff Upthrust (WUT) a Wyckoff  Spring (WSP). První z průrazů WUT, je vysledování  růstu ceny nad úroveň resistance. Tento moment nastává v době, kdy námi stanovená silná resistence, je cenově na nějakou dobu překonána dalším cenovým růstem po předchozí korekci směrem dolů. Velmi dobře definovatelná je tato situace pomocí oscilačního indikátoru Stochastic. Typickým momentem je utvoření nižší hodnoty Stochasticu v překoupeném pásmu, navzdory tomu, že se cena vyšplhá výše než v předchozím maximu, kde byla utvořena resistance. Této situace můžeme poté využít ve vlastní prospěch vhodným vstupem na trh, který se nachází právě nad předchozí resistanci.


Analogickou situaci lze vysledovat i při poklesu ceny, kdy se nám vytváří ještě větší cenový propad než na minulém minimu. Taková situace je právě označena jako Wickoff Spring (WSP), dochází tedy k poklesu ceny pod úroveň minulého supportu. Toto lze opět sledovat i pomocí indikátoru stochastic, kdy dochází v přeprodaném pásmu k utváření další formace, která nedosáhne nižší úrovně než předchozí, cena však na obchodním grafu poklesne ještě na nižší úroveň.


Názorně si můžeme tuto situaci (Wyckoffův Spring) zakreslit přímo do obchodního grafu níže. Stochastic se dostává do velmi přeprodaného pásma, cena utváří support a od tohoto se odráží směrem nahoru. Zakreslíme si zde rovnou přímku, přímo do obchodního grafu pomocí nástroje v horním menu trend line (trendová čára). Pokud bude cena v budoucnu atakovat tuto úroveň, případně ji překročí, sledujeme úroveň stochasticu, nižší úroveň obratu zpět směrem k růstu, nám napovídá, že se jedná o falešný průraz.


Na dalším obrázku lze vidět opačnou situaci a to tzv. Wyckoffův Upthrust. Opět jsme si na trhu zakreslili významnou úroveň na trhu, kdy došlo k výraznému překoupení. Jak vidíme v budoucím vývoji ceny, bylo dosaženo znovu této úrovně. Teto situace bylo možné rovněž využít ke vstupu do investice PUT. Nejdůležitější pro nás je ovšem situace, která se vytvořila v čase mezi 16:00 a 17:00 hodinou. Trh již delší dobu překročil námi zakreslenou linii resistence a utvořil novou linii resistence, rozhodujícím momentem je vyšplhání ceny ještě výše než je úroveň nové resistence. Stochastic se však již nad maximální hodnotu dosaženou v minulosti nedostává. Nyní můžeme vstoupit do investice např. na 30 až 45 minut.


Seznam indikátorů včetně šablony, kterou využíváme naleznete zde.  (Heslo:  CZTRADER)


Spring

Spring

analýza falešného průrazu směrem dolů při obchodování binární opce
Upthrust

Upthrust

analýza falešného průrazu směrem nahoru při obchodování binární opce

Z výše uvedeného je tedy zřejmé, že nemusíme zakreslené linie u významných úrovní překoupení či přeprodání trhu využívat pouze k definici průrazů, ale můžeme nastupovat do investic právě na úrovních těchto linií. Velmi často se totiž stává, že cena opětně atakuje právě tyto úrovně. Zajímavé využití této analýzy se jeví rovněž pro Touch opce u Winner Option či Option Time. Dobře provedená analýza falešného odrazu nám může prozradit úroveň na trhu, kterou cena již stěží překračuje a zde se nám naskytá investice např. pomocí no touch opce.

REKLAMA

Kontakty:
cztrader.nolimit@seznam.cz

facebook: CZTRADERBINARY

CZTRADER

CZTRADER

Obchodní skupina, diskutujeme, chatujeme, sdílíme online zkušenosti.
Diskusní fórum

Diskusní fórum

Máte otázky, nevíte si rady, zeptejte se obchodníků na radu!
Źivé chaty

Źivé chaty

Informace o právě probíhajícím chatu naleznete vždy v naší obchodní skupině

RECENZE BROKERŮ


TOP PLATFORMY

V8Options

V8Options

Recenze brokera na binární opce V8Options
BinaryTilt

BinaryTilt

Recenze broker nová Zéland
STOCKPAIR

STOCKPAIR

Recenze brokera na binární opce Stockpair

OSTATNI PLATFORMY

TOPOPTION CZ

TOPOPTION CZ

Recenze brokera TopOption, broker s češtinou

Jsou tyto stránky pro Vás přínosné?

Ano, velmi dobré (2649 | 77%)
Ne, nejsou (125 | 4%)
Nevím (67 | 2%)
Skrill

Skrill

založení internetové peněženky zdarma
Registrace

Registrace

binární opce požádejte o materiály ke studiu

Veškeré obchodní značky, které jsou na tomto webu uvedeny, neslouží k poskytnutí finanční služby z naší strany. Nejsme obchodní zástupci těchto značek a jedná se pouze o uvedení zdroje informací, kde se lze o těchto obchodních značkách dozvědět více.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové a pokud se rozhodnete jako potencionální klienti využít služeb uvedených obchodních značek, důrazně si přečtěte podmíny a rizika, která Vám mohou hrozit během obchodování.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one