foto.PNG
button.png
button (1).png
button (27).png
button (22).png
button (18).png
button (19).png
button (17).png
button (16).png
button (15).png
button (14).png
button (8).png
button (7).png
button (6).png
button (9).png
button (3).png
button (2).png


Binární Praktikum

NOVÉ DÍLY
18.10.2015

 

doc2.png
skrillx.png


V poslední době se na náš obrací stále více klientů, které broker Zoomtrader podvedl či se je právě snaží obrat o peníze. Momentálně se snažíme tyto situace společně s obchodníky řešit a v co největší míře jim pomoci. Je ovšem důležité si pro obchodování zvolit alespoň brokera regulovaného některým z dohlížecích institutů na finanční společnosti. Většina kyperských brokerů podléhá regulaci CySecSolidní brokeři, kteří sídlí ve Velké Británii, podléhají regulaci FCA. Každá země má svůj dohlížečí institut. V české republice je to konkrétně ČNB. Aby mohl broker legálně poskytovat přeshraniční finanční služby u našeho, musí mít notifikaci od ČNB. Ovšem broker Zoomtrader, který má dle vyjádření ČNB aktuální sídlo v British Anguilla, nepodléhá žádné regulaci a nemá ani legální povolení od ČNB působit jako broker na binární opce u nás v ČR a je tedy velmi složité, pokud se s ním dostanete do problému, hledat konkrétní instituci, která by Vám mohla oficiálně s tímto brokerem pomoci. A proto opakovaně vyzýváme všechny budoucí obchodníky, aby obchodovali pouze s ověřenými brokery, kteří se vyznačují dlouhodobější činností bez závažnějších problémů a podléhají regulaci TopOptionStockpairETXCapital. A teď již k samotnému brokerovi Zoomtrader. V minulém speciálním díle jsme popsali praktiky brokera Banc de Binary včetně detailní Skype komunikace. Jeden z podvedených obchodníků (nepřeje si být jmenován) nám doručil detailní výpisy ze Skype komunikace s jedním z manažerů Zoomtrader. Tento se na Skype představuje pod nazvem Richard Zoomtrader a podle zaslaných výpisů z psané komunikace s tímto manažerem je zřejmé, že ani on sám nerozumí pořádně obchodování, natož ovládání platformy na, které Zoomtrader běží. Nebudeme zveřejňovat celý výpis, který by zabral velmi mnoho místa, ale vypíchneme z něj důležité pasáže. Zároveň bychom rádi poděkovali za zaslané informace.

Kde je zakopaný pes?

V podstatě podobně jako u Banc de Binary tkví hlavní jádro problému v tom, že pokud se obchodník rozhodne vložit peníze k obchodování, snaží se ho jeho manažer donutit k tomu, aby si vzal bonus a dosáhnul tedy toho, že peníze budou na účtu vázané. A to je jedno z prvních podvodných jednání, kterého se broker dopouští, neboť dle regulí vydaných od CySec, nesmí broker vázat váš vklad na žádný bonus, tzn. vždy musíte mít možnost si svůj vklad vybrat. Ale pokud broker není regulovaný žádným dohlížecím orgánem, je velmi těžké nárokovat, že se dopouští protizákonného jednání.

Co se ovšem nestalo! 

Obchodníkovi byl nabídnut VIP účet, který byl podmíněn vysokým vstupním peněžním vkladem. Dejme tomu 400 000 Kč. Na základě tohoto účtu bylo přišlíbeno telefonicky, že svůj vklad může kdykoliv vybrat.  Zároveň mu bylo nabídnuto, že může udělat 5 bezrizikových obchodů. Ovšem toto bylo v podstatě příjmutí jejich bonusu. A zde se dostáváme k dalšímu problému či chybě, kterou většina obchodníků nevědomky udělá. Věří tomu, co jim řekne manažer bez ohledu na psané smluvní podmínky. I zde platí okřídlené přísloví: „Co je psáno, to je dáno“. Pokud by si většina obchodníků důkladně přečetla smluvní podmínky u brokera, je jisté, že valná většina z nich by s ním nezačala ani obchodovat. Podrobnější popis tohoto problému jsme již zveřejnili před nedávnem v 
našem diskuzním fóru zde


Kdo by ovšem nechtěl slyšet ty krásné věty. „Pokud si založíte VIP účet, budu Vám stále k dispozici a společně budeme obchodovat. Já Vám budu radit co a jak a budu vás upozorňovat na důležité zprávy či fundamenty“. Nezdá se Vám toto jednání povědomé. Ano, přesně jak přes kopírák stejné jednání jako u brokera Banc de Binary. Každý z Vás si teď řekne, že mu by se to jistě nestalo. Je ovšem těžké soudit někoho, pokud jste něco podobného nezažili. Na manipulaci obchodníku a trénink přesvědčovacích dovedností existují i speciální kurzy. A to, jak se v dané situaci zachováme, silně závisí i na našem momentálním rozpoložení. Silná motivace podporována mylným přesvědčením je někdy velmi zrádná.

Náš obchodník se však nevzdal. I přes to, že mu byly nastaveny po provalení informací, že se jedná o bonusy jisté finanční stropy, resp. částky, které musí proobchodovat, aby si mohl vybrat svůj vklad, rozhodl se obchodovat. Co ovšem následovalo byla jedna velká komedie. Neustále problémy s platformou, nemožnost uzavírat obchody ve zvoleném časovém období a na zvolené velikosti částek.  Některé testovací částky nebyly obchodníkovi ani na účet zpět vráceny. Neustálé výmluvy ze strany manažera, že se jedná o dočasné technické problémy. Manipulace s cenou, která neodpovídala aktuálnímu chování ceny na trhu. Občas manažer mírnil obchodníkovu frustraci tím, že mu zničehonic nahrál na účet např. zpět 2000 Euro, címž se v podstatě snažil prodlužovat obchodníkovo trápení a znepřehlednit celkovou bilanci proobchodované částky s tím, že dodané bonusy navyšují hranici nutnou pro výplatu peněz.

Je těžké teď hrdinsky říkat, že pokud tato situace nastane a broker Vám připíše nechtěný bonus, je nutné přestat hned na začátku s jakoukoliv investicí. Je to však mnohem lepší výchozí situace, než pokud se nacházíte již v rozobchodované fázi. Postupným investováním se jen dostáváte hlouběji do klubka polopravd a lží, kterými se vás broker snaží připravit o Váš vklad a zamotáváte se do bonusových pastí. Neustálé odpovědi, které se v podstatě cyklicky opakují  Vás mají neustále držet při obchodní činnosti, která má jediný cíl a to, aby jste postupně proinvestovali své peníze.

Momentálně se snažíme i tomuto obchodníkovi pomoci při jeho strastiplné cestě za dosažením výběru jeho vkladu. V jeho neprospěch mluví následující fakta. Jedno vědomé příjmutí bonusu, poté nasledovalo již rozdávání bonusů jak na běžícím páse, bez toho aniž by to mohl obchodník jakkoliv ovlivnit. Obchodník však původně o žádný bonus nežádal. Ovšem při založení VIP účtu mu automaticky naskočil, opět příslibem přes Skype ho Richard ujistil, že podmínku obratu 180 000 EUR zruší. Nestalo se tak. A proč taky ne. Samotný broker Zoomtrader má tak lišácky napsané podmínky, že v odstavci 21 si dokonce vymiňuje právo přidávat bonusy obchodníkovi kdykoliv se mu zachce. V takovém případě, pokud se dostanete do kolotoče jejich bonusů velmi lehce ztrácíte přehled o tom, kolik peněz na účtu tvoří Váš vlastní vklad a kolik jste proinvestovali z bonusu, rázem je broker na koni. Je tedy otázka, jak moc vědomé přijmutí bonusu to bylo, když Vám jej automaticky dají, aniž byste se toho bonusu mohli zbavit. Momentálně z posledních zpráv co jsme od obchodníka dostali, udělal Zoomtrader předpokládaný tah, na který si připravoval půdu výše uvedeným. V podstatě vzal obchodníkův účet a odečtl mu většinovou část peněz z účtu s tím, že se jednalo o bonusové peníze. Stržen mu byl i zobchodovaný bonus, u kterého splnil požadovaný obrat.

A proto stále apelujeme na všechny začínající obchodníky či zájemce o obchodování, aby si důkladně zjišťovali informace a přečetli si kompletní podmínky, které broker na svých stránkách uvádí. Pokud máte možnost, klidně prokonzultujte tyto podmínky i s právním poradcem, hlavně v bodech, které mohou být pro váš účet likvidační. Zaroveň velmi děkujeme všem obchodníkům, kteří nám přispívají i se špatnými zkušenostmi s různými brokery. Budeme se i nadále snažit pomoci všem co nejlépe situaci vyřešit.

REKLAMAKontakty:
cztrader.nolimit@seznam.cz

facebook: CZTRADERBINARY

CZTRADER

CZTRADER

Obchodní skupina, diskutujeme, chatujeme, sdílíme online zkušenosti.
Diskusní fórum

Diskusní fórum

Máte otázky, nevíte si rady, zeptejte se obchodníků na radu!
Źivé chaty

Źivé chaty

Informace o právě probíhajícím chatu naleznete vždy v naší obchodní skupině

RECENZE BROKERŮ


TOP PLATFORMY

V8Options

V8Options

Recenze brokera na binární opce V8Options
BinaryTilt

BinaryTilt

Recenze broker nová Zéland
STOCKPAIR

STOCKPAIR

Recenze brokera na binární opce Stockpair

OSTATNI PLATFORMY

TOPOPTION CZ

TOPOPTION CZ

Recenze brokera TopOption, broker s češtinou

Jsou tyto stránky pro Vás přínosné?

Ano, velmi dobré (2649 | 77%)
Ne, nejsou (125 | 4%)
Nevím (67 | 2%)
Skrill

Skrill

založení internetové peněženky zdarma
Registrace

Registrace

binární opce požádejte o materiály ke studiu

Veškeré obchodní značky, které jsou na tomto webu uvedeny, neslouží k poskytnutí finanční služby z naší strany. Nejsme obchodní zástupci těchto značek a jedná se pouze o uvedení zdroje informací, kde se lze o těchto obchodních značkách dozvědět více.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové a pokud se rozhodnete jako potencionální klienti využít služeb uvedených obchodních značek, důrazně si přečtěte podmíny a rizika, která Vám mohou hrozit během obchodování.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one