foto.PNG
button.png
button (1).png
button (27).png
button (22).png
button (18).png
button (19).png
button (17).png
button (16).png
button (15).png
button (14).png
button (8).png
button (7).png
button (6).png
button (9).png
button (3).png
button (2).png


Binární Praktikum

NOVÉ DÍLY
18.10.2015

 

doc2.png
skrillx.png

Zajištění investic


zajištění investice na binární opceDobrý den,  při  mém obchodování dochází velmi často k situacím, kdy poměrně jasný cenový růst na nějakou dobu ochabne a dojde např.  těsně před expirací  ke ztrátě několika investic, po expirace cena dál pokračuje v růstu a např. po minutě by byly všechny investice ziskové. Existuje vůbec nějaká možnost, jak se proti této situaci bránit? V podstatě u mě nastávají nejčastěji tyto případy. Cena těsně před expirací na nějakou dobu ochabne a já ztrácím investice na call. Několikrát se mi vyplatilo i ztrátové opce neodprodávat, neboť došlo nakonec  k posílení ceny a já i zbylé investice, které se jevili jako ztrátově vyhrál. Jakým způsobem se tedy zajistit proti tomu, abych i při nevyužití odprodeje měl alespoň "nějakou" jistotu, že nebudu ztrátový na všech investicích a nebo minimalizuji ztrátu? Děkuji a držím palce Adam.

Zajištění investic na binární opce

Velmi často se stává, že při našich investicích na binární opce, dojde k výrazné změně směrovosti ceny a mnohdy  se naše realizované investice i při pozdějším posilování ceny ocitnou ve ztrátové pozici. Vždy bude záležet na tom, kdo aktuálně ovládá cenové pohyby na trhu a zda se na trhu účastní i velké investiční instituce spekulace cen. Dnes si ukážeme jak zabezpečit potencionální ztrátové investice takovým způsobem, abychom v konečném důsledku neinkasovali velkou ztrátu ,ale např. menší zisk či ztráty na úrovni jednotek dolarů při celkovém vyhodnocení investic. Jedním ze způsobů, jak se zajistit je realizovat na trhu širší rozptyl strike cen tzv. spreadové investování na binární opce.

Zachytil jsem pro Vás jeden ze svých investičních momentů na mé hodinové expiraci u brokera Highlow s tím, že jsem kombinoval několik strike cen i na kratší expirace. Potom jsem upravoval postupně i počet investic na hodinové expiraci a to podle aktuálního cenového vývoje. Následně došlo i k zajištění investic na binární opce.


Pokud shrneme dosavadní články ze seriálu binopedia, hlavním zdrojem zajištění investic pro nás byl možný i ziskový odprodej opce u brokerů Optiontrade a Highlow. Nikdy ovšem nemůžeme na 100% předpovídat skutečný vývoj ceny i v momentě naší expirace. Situace, kdy nemáme možnost již aktuální otevřenou opci ovlivnit je nutné zajistit rozprostřeným investováním. Jsou to ty oné krušné chvilky pět či dvě minuty před koncem expirace. Před obchodníkem je vždy těžké rozhodnutí zda investice ponechat, či raději zvolit odprodej. Hlavními faktory, které je dobré sledovat při rozhodování zda přidat či odprodat investice  jsou:

Cena při svém růstu se při korekcích směrem dolů vrací na stejnou nebo nižší cenu.

V tomto případě je třeba zbystřit a sledovat, co místo odkud se předtím cena odrazila představovalo v minulosti. Jedná se o důležitou balanční linku? Je cena vůči minulosti výrazně níže? Kdy naposledy cena dosahovala této úrovně? Pokud vyhodnotíme potenciál dalšího cenového růstu jako mizivý, volíme v tomto případě odprodej binární opce. V opačném případě, tedy v momentě, kdy má cena tendenci tvořit vyšší minima volíme zajištění investic na binární opce viz video níže.


Cena velmi často likviduje na jedné klesající svíčce předchozí cenový růst tvořený několika svíčkami.

V tomto případě je nutné vyhodnotit stav dle prvního bodu a pokud dojdeme k závěrům, že cena má tendenci se navracet do vyššího minima sice pravidelně, ale neatakuje nižší cenové strike, ze kterých jsme např. na začátku vyšli, volíme zajištění investic na otevřených binárních opcích. Opět je dobré vysledovat místo, kde se nám utvoří např. pivotní mez, signalizující na několika svíčkách (mohou být i různorodé tedy klesající i rostoucí), že došlo ke stabilizaci ceny na určité hladině.


Přehled

Přehled

vývoj ceny na trhu, nám velmi často napoví, zda je lepší odprodej opce či zajištění investice

Nedochází k přirozenému navazování ceny

Situace, které zaváni zastropováním ceny či vytvoření na cenovém dnu úzkého kanálu, ve kterém cena osciluje, mohou být velmi častým zdrojem neúspěšných investic. Velmi často se obchodník dostává do situace, kdy právě v tomto momentě dochází k zadání investic s výhledem možného proražení ceny směrem dolů či nahoru. V tomto případě máme právě na výběr možnost včasného odprodeje či zajištění investice.

Volba odprodeje ceny - cena se neustále ve svých korekcích dolů např. při investicích na růst ceny, dostává do místa strike ceny a nebo dokonce pod tyto investice s tím, že vždy po korekci nahoru dojde zase k poklesu ceny níže než bylo předchozí minimum, cena se obvykle opět navrátí do střední cenové hodnoty kanálu (medián) a nepokračuje v dalším poklesu.

Volba zajištěni investic - opět můžeme uvažovat příklad investice na růst ceny. Cena se při svém pohybu směrem nahoru dostala výše než je hodnota uzavřeného kanálu, který doposud probíhal. nicméně poté se vrátila zpět na hladinu (medián) ceny kanálu. Předchozí růst představoval alespoň několik (2-3)navazujících svíčkových těl. Tedy nová svíčka se utvářela v úrovní předchozí uzavírací ceny rostoucí svíčky. Nepoklesla však na nejnižší hranici kanálu a zpětně má tendenci se zase odrazit nahoru. Volíme další zajišťovací investice.


Sledujte rovněž předchozí uzavírací ceny u měnového páru, pokud se chystáte znovu investovat na stejný měnový pár či jiné podkladové aktivum. Jak můžete vidět na přehledu investic u brokera Highlow, velmi často oscilující trh uzavírá na podobné cenové hladině i např. po uplynutí necelé hodiny.
 

OBCHODNÍ SOFTWARE MARCUS LZE ZAKOUPIT ZDE
INVESTOVAT U BROKERA HIGHLOW LZE NA OFICIÁLNÍM WEBU ZDE

 


Investice

Investice

situace,kdy uzavírací cena je velmi podobná i po 50 minutách vývoje trhu

Kontakty:
cztrader.nolimit@seznam.cz

facebook: CZTRADERBINARY

CZTRADER

CZTRADER

Obchodní skupina, diskutujeme, chatujeme, sdílíme online zkušenosti.
Diskusní fórum

Diskusní fórum

Máte otázky, nevíte si rady, zeptejte se obchodníků na radu!
Źivé chaty

Źivé chaty

Informace o právě probíhajícím chatu naleznete vždy v naší obchodní skupině

RECENZE BROKERŮ


TOP PLATFORMY

V8Options

V8Options

Recenze brokera na binární opce V8Options
BinaryTilt

BinaryTilt

Recenze broker nová Zéland
STOCKPAIR

STOCKPAIR

Recenze brokera na binární opce Stockpair

OSTATNI PLATFORMY

TOPOPTION CZ

TOPOPTION CZ

Recenze brokera TopOption, broker s češtinou

Jsou tyto stránky pro Vás přínosné?

Ano, velmi dobré (2649 | 77%)
Ne, nejsou (125 | 4%)
Nevím (67 | 2%)
Skrill

Skrill

založení internetové peněženky zdarma
Registrace

Registrace

binární opce požádejte o materiály ke studiu

Veškeré obchodní značky, které jsou na tomto webu uvedeny, neslouží k poskytnutí finanční služby z naší strany. Nejsme obchodní zástupci těchto značek a jedná se pouze o uvedení zdroje informací, kde se lze o těchto obchodních značkách dozvědět více.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové a pokud se rozhodnete jako potencionální klienti využít služeb uvedených obchodních značek, důrazně si přečtěte podmíny a rizika, která Vám mohou hrozit během obchodování.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one