foto.PNG
button.png
button (1).png
button (27).png
button (22).png
button (18).png
button (19).png
button (17).png
button (16).png
button (15).png
button (14).png
button (8).png
button (7).png
button (6).png
button (9).png
button (3).png
button (2).png


Binární Praktikum

NOVÉ DÍLY
18.10.2015

 

doc2.png
skrillx.png

Vývoj ceny komodit a jejich vliv na měny


komodity a cenaDobrý den, především bych chtěl poděkovat za Vaši rubriku Binopedia a možnost zeptat se na libovolné dotazy. Rád bych toho využil a doplnil bych si své znalosti v problematice chování cena na trhu. Chtěl bych se informovat na souvislost/korelaci vývoje ceny na komoditách s ohledem na měnové páry, případně na konkrétní měnu. Obecně vím o souvislosti např. zlato vs. dolar apod. Lze z těchto znalostí na trhu profitovat a s jakými expiračními dobami? Díky Michal.
Děkuji za váš zajímavý dotaz, který si zaslouží jiště místo v sekci dotazů ze série Binopedia. Souvislost vývoje ceny komodit s vývojem cen u měn či rovnou ovlivněním celého sledovaného měnového páru samozřejmě existuje. Zaměřil bych se společně s Vámi na dvě nejčastěji obchodované komodity a jejich možnou korelaci s měnovými páry.Zlato a Australský dolar

Zlato a Australský dolar

V případě se podíváme na již zmíněné zlato. Právě australský dolar je velmi známý svou silnou korelací vůči vývoji ceny zlata. To je především způsobeno množstvím zlata, které Austrálie  těžbou produkuje a exportuje. Pokud se zadíváme detailněji do statistiky top exportní produkce Austrálie v letech 2013/2014 zjistíme, že zlato patří mezi šest nejvíce exportovaných surovin/služeb. Pokud se na komoditním trhu zabýváte i jinými surovinami, jistě oceníte také informaci o tom, že další  významné exportní Australské komodity jsou železná ruda (top export, první příčka), uhlí či zemní plyn. Zajisté tedy nikoho nepřekvapí, že deklarovaný zisk ze zlata pro Austrálii za roky 2013/2014 byl větší než v součtu za pšenici, hovězí a telecí maso. Zároveň je třeba uvést negativní korelaci amerického dolaru vůči zlatu. Jinými slový prudký růst zlata je doprovázen oslabováním amerického dolaru a naopak. Tyto fakta mohou hrát potom velkou roli např. při vývoji měnového páru AUD/USD. Oslabování zlata může vyvolat pokles na tomto měnovém páru a analogicky posilování zlata vzestup na tomto měnovém páru.
 
Velmi často i v zahraniční literatuře je doporučováno upřesňování vstupů pomocí ukazatelu CCI či RSI. U CCI ukazatele, který byl právě původně vyvinutý pro komoditní obchodování, se obvykle za zajímavé místa označují místa nad hladinou 100 resp. -100. Rovněž RSI ukazatel má podobně jako stochastic dominantní úrovně 30 a 70.  V obou případech se jedná o tzv. přeprodané či překoupené oblasti, které vycházejí s vypočítavaného cenového pohybu za definovanou periodu. Obvykle u více volatilních párů najde využití právě RSI ukazatel, který je schopen dávat pomaleji signály pro vstup (pomalejší detekce změny trendu) a tudíž je schopen vyhledávat i potvrzené silnější trendy na trhu. Ideální se jeví v tomto případě např. právě měnový pár AUD/USD. Naopak pro méně volatilní páry se jeví jako ideální právě využití CCI ukazatele, který je schopen reagovat i na menší trendové změny.

Ropa a její vliv

Na světě je více dodavatelů této strategické komodity a většinou výrazná cenová změna resp. tendence výrazně klesat či růst zabírá delší časový úsek v rámci měsíců. Jedny z poměrně více senzitivních měn, které reagují na změnu ceny ropy jsou  libra (GPB) a kanadský dolar (CAD). Jako obchodníci se můžeme zaměřit např. na měnový pár USD/CAD. Pokud USA bude importovat více ropy z kanady, hodnota kanadského dolaru vzroste v poměru k americkému dolaru. Poměrová cena výše uvedeného měnového páru tak bude mít tendenci klesat. V tomto případě lze pro analýzu do vstupů na obchody využít právě zmíněný CCI (Commodity Channel Index) ukazatel. Pokud si tedy provedeme modelový příklad a cena ropy bude rostoucí, měnový pár USD/CAD bude klesat. Analogicky rovněž vše platí i při opačném trendování ropy směrem dolů. V tomto případě je doporučeno např. vyhledávat na CCI s nastavením periody 14 křížení s linkou 100 (tedy moment vystoupání CCI nad linku 100 a zase naznačení poklesu pod tuto linku) při vyhledávání situace na pokles ceny.

Zefektivnění investiční práce

Všechny investiční seance lze tímto způsobem výrazně zefektivnit a to do takové míry, že budeme vyhledávat skutečné zajímavé cenové hladiny vycházející z dlouhodobějšího pohybu ceny. Bude tedy pro nás důležité vyhledat úroveň ceny, která např. v minulosti koresponduje s potencionálním cenovým vrcholem či dnem na trhu. K tomuto nám může velmi dobře posloužit programová aplikace Marcus, která nám přehledně vyobrazí balanční hladiny na trhu. Praktickou obchodní příležitost si ukážeme na následujícím videu. Zastavení oslabování zlata v tomto případě oslabilo USD a díky této situaci bylo možné zobchodovat odraz ceny směrem nahoru u měnového páru AUD/USD.
AUD/GOLD

AUD/GOLD

příklady možného využití korelace mezi zlatem a australským dolarem

Kontakty:
cztrader.nolimit@seznam.cz

facebook: CZTRADERBINARY

CZTRADER

CZTRADER

Obchodní skupina, diskutujeme, chatujeme, sdílíme online zkušenosti.
Diskusní fórum

Diskusní fórum

Máte otázky, nevíte si rady, zeptejte se obchodníků na radu!
Źivé chaty

Źivé chaty

Informace o právě probíhajícím chatu naleznete vždy v naší obchodní skupině

RECENZE BROKERŮ


TOP PLATFORMY

V8Options

V8Options

Recenze brokera na binární opce V8Options
BinaryTilt

BinaryTilt

Recenze broker nová Zéland
STOCKPAIR

STOCKPAIR

Recenze brokera na binární opce Stockpair

OSTATNI PLATFORMY

TOPOPTION CZ

TOPOPTION CZ

Recenze brokera TopOption, broker s češtinou

Jsou tyto stránky pro Vás přínosné?

Ano, velmi dobré (2649 | 77%)
Ne, nejsou (125 | 4%)
Nevím (67 | 2%)
Skrill

Skrill

založení internetové peněženky zdarma
Registrace

Registrace

binární opce požádejte o materiály ke studiu

Veškeré obchodní značky, které jsou na tomto webu uvedeny, neslouží k poskytnutí finanční služby z naší strany. Nejsme obchodní zástupci těchto značek a jedná se pouze o uvedení zdroje informací, kde se lze o těchto obchodních značkách dozvědět více.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové a pokud se rozhodnete jako potencionální klienti využít služeb uvedených obchodních značek, důrazně si přečtěte podmíny a rizika, která Vám mohou hrozit během obchodování.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one