foto.PNG
button.png
button (1).png
button (27).png
button (22).png
button (18).png
button (19).png
button (17).png
button (16).png
button (15).png
button (14).png
button (8).png
button (7).png
button (6).png
button (9).png
button (3).png
button (2).png


Binární Praktikum

NOVÉ DÍLY
18.10.2015

 

doc2.png
skrillx.png

Vlastni supporty a resistence


Chci se zeptat co vlastne signalizuje knot na svíci. Někde jsem četl, že čím delší stín je, tím větší má svíce spolehlivost, tzn., že pokud býčí svíce má dlouhý spodní stín, tím je větší pravděpodobnost, že další svíce bude taky býčí atd. To same naopak u medvědích. Zajímalo by mě, zda právě u price action, kterou se snažím asi nejvíc využívat, je třeba se na knoty dívat, či je to vlastne jedno a co vlastne značí dlouhé horni a spodní knoty.
Velmi děkuji za dotaz. Tématika s obsahem práce ve svíčkovém grafu a rozpoznávání důležitých signálů je velmi častým námětem Vašich dotazů. Svíčkové patterny a důležité formace jsme si společně již několikrát rozebírali v denících binárníka. Pojďme se nyní zaměřit na situace, které jsme si ještě nepopisovali.

Velmi důležité při hledání vhodného trhu k realizaci investičních vstupů, je rozlišovat celkový tvar svíček a jejich vývoj. Rozlišujeme rovněž chování na daném časovém rozlišení. Na trhu nastávají situace, kdy dochází k tvorbě svíček s poměrně vysokými těly, rovněž však disponují dlouhými knoty. Tyto svíčky se navzájem svými úrovněmi překrývají, případně jen mírně přesahují předchozí cenové úrovně. Takový trh nemá v daném časovém momentě jednoznačné směrové momentum. Samozřejmě po zvolení vyššího časového rozlišení se situace může změnit a např. na hodinových svíčkách lze na tom samém trhu pozorovat již předvídatelnější změny, kdy např. trh směřuje dolů odrazem od resistence apod. Pokud tedy uvidíme výše popsanou situaci např. při rozlišení M5, nesnažíme se v takovém případě za každou cenu vyhledávat investiční příležitosti na kratší expirační doby. Snadno se nám může stat, že jinak celou dobu klesající svíčka může v takovém trhu dosáhnout krátkodobého cenového zvratu, který může atakovat naši vstupní cenu a naši investici zhatí.

Dlouhé versus krátké svíčky

Samotná velikost těla svíčky nám toho moc neřekne. Důležité je vycházet ze samotné situace, kdy byla vytvořena. Typické jsou např. situace, kdy trh delší dobu klesá, a utvářejí se pravidelné klesající svíčky. Postupem času dochází k utváření menších a menších těl klesajících svíček. Následuje prudký obrat směrem nahoru a poměrně agresivní nástup býků na trhu. Utvořená rostoucí svíčka s velkým tělem, která svým rozměrem přesahuje těla několika předchozích utvořených svíček, může být pro nás znamením tvorby silné supportní úrovně a tedy i možného stabilnějšího cenového obratu na trhu.

Analogicky tvorba dlouhé klesající svíčky po růstovém období ceny, nám může napovědět cenovou úroveň na trhu, která byla býky nějakou dobu uměle držena či zde byla snaha cenu neustále vytlačovat nahoru. Typické jsou situace na trhu, kdy cena s pravidelnými korekcemi směrem dolů, roste postupně nahoru. V případě blížícího se konce býčí nadvlády, dochází k vytváření stale menších cenových vzrůstů po korekcích a trh utváří stale menší a menší rostoucí svíčky. Často viděna je také pravidelnost ve vytvářených rostoucích svíčkách, které utvářejí stále menší těla, ale stale v rostoucím tempu. Následný prudký cenový obrat ve formě dlouhé klesající svíčky přesahující svými rozměry několik předchozích utvořených rostoucích svíček naznačuje býčí kapitulaci, případně vytvoření silné rezistentní úrovně na trhu, na kterou nakupující svými objemy již nestačí.

Bratři Marubozu

Jedná se o dlouhé svíčky klesající či rostoucí, které však disponují typickým tvarem. Nemají dolní ani horní knot. Tento tvar nám může naznačit, že býci či medvědi mají silnou kontrolu nad trhem a jsou schopni kontrolovat vývoj ceny od začátku otevírací ceny až po její konec. Velmi často po takové svíčce následuje několik dalších svíček stejného tvaru. Záleží ovšem na síle trendu, pokud se jedná spíše o předvídanou korekci směrem dolů při pravidelně swingujícím rostoucím trhu, může být právě tato jedna svíčka touto očekávanou korekcí bez dalšího pokračování poklesu.

Vlastní supporty a resistence

Je dobré umět v grafu zakreslovat i vlastní suportní či rezistentní úrovně. Tato součinnost s trhem je velmi užitečná při obchodování na trhu s pravidelnými korekcemi ovšem s daným hlavním cenovým momentem. V praktické videoukázce si ukážeme, jak velmi efektivně vyznačit vlastní supportní úroveň a jak toho náležitě při investování využít. Je dobré sledovat vývoj svíček i s ohledem na cenové úrovně dosažených u předchozích knotů. Pokud vidíme spojitost a cena se např i po několika rostoucích svíčkách vrací opět poklesem na tuto úroveň, můžeme v budoucnu tuto linii považovat za výraznější supportní cenovou úroveň. Analogicky se naše úvahy samozřejmě ubírají i při vyhledávání rezistentních úrovní.

Volba rychlého brokera

 
Úspěšné korekční (swingové) obchodování zahrnuje i rychle uzavíraní pozic. Pro tyto účely je vhodnější zvolit rychlou platformu na binární opce, kterou poskytuje např. broker 24Winner, kde se nám v podstatě po celou životnost opce provádí rychlá aktualizace ceny. Můžeme tedy využít krátkodobé výkyvy ceny pod silné supporty či rezistence a dosáhnout tak lepší uzavírací ceny.
Svíčkový graf

Svíčkový graf

Rozbor možných situací utvořených ve svíčkovém grafuKontakty:
cztrader.nolimit@seznam.cz

facebook: CZTRADERBINARY

CZTRADER

CZTRADER

Obchodní skupina, diskutujeme, chatujeme, sdílíme online zkušenosti.
Diskusní fórum

Diskusní fórum

Máte otázky, nevíte si rady, zeptejte se obchodníků na radu!
Źivé chaty

Źivé chaty

Informace o právě probíhajícím chatu naleznete vždy v naší obchodní skupině

RECENZE BROKERŮ


TOP PLATFORMY

V8Options

V8Options

Recenze brokera na binární opce V8Options
BinaryTilt

BinaryTilt

Recenze broker nová Zéland
STOCKPAIR

STOCKPAIR

Recenze brokera na binární opce Stockpair

OSTATNI PLATFORMY

TOPOPTION CZ

TOPOPTION CZ

Recenze brokera TopOption, broker s češtinou

Jsou tyto stránky pro Vás přínosné?

Ano, velmi dobré (2649 | 77%)
Ne, nejsou (125 | 4%)
Nevím (67 | 2%)
Skrill

Skrill

založení internetové peněženky zdarma
Registrace

Registrace

binární opce požádejte o materiály ke studiu

Veškeré obchodní značky, které jsou na tomto webu uvedeny, neslouží k poskytnutí finanční služby z naší strany. Nejsme obchodní zástupci těchto značek a jedná se pouze o uvedení zdroje informací, kde se lze o těchto obchodních značkách dozvědět více.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové a pokud se rozhodnete jako potencionální klienti využít služeb uvedených obchodních značek, důrazně si přečtěte podmíny a rizika, která Vám mohou hrozit během obchodování.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one