foto.PNG
button.png
button (1).png
button (27).png
button (22).png
button (18).png
button (19).png
button (17).png
button (16).png
button (15).png
button (14).png
button (8).png
button (7).png
button (6).png
button (9).png
button (3).png
button (2).png


Binární Praktikum

NOVÉ DÍLY
18.10.2015

 

doc2.png
skrillx.png

Stochastic falešné signály

Stochastic oscilátor falešné signály

falešné signály stochasticDobrý den, vím, že jste již v některém článku poukazoval na to, že indikátory mohou generovat falešné signály při obchodování binárních opcí. Chybí mi ovšem přehled některých situací, kdy k tomuto dochází, případně existují obecné doporučení, kdy podle indikátorů neobchodovat? Osobně využívám stochastic oscilátor, který mi v mnoha situacích generuje poměrně solidní vstupy. Mám ovšem problém vystihnout sílu pohybu, pokud dojde k cenovému obratu na základě vysledovaného signálu, kdy lze očekávat větší pohyb. Děkuji Bedřich H.
Stochastic oscilátor patří mezi stálice hojně využívaných oscilačních indikátorů pro obchodování binárních opcí i pro obchodování na forexových trzích. Zejmena příznivci indikátorových strategií a automatických obchodních software považují Stochastic za neocenitelného pomocníka při rozhodování o vstupu do investic na základě detekce přeprodané či překoupené oblasti. Tato metodika může být v mnoha ohledech poměrně účinná, ovšem dříve nebo později dojdeme na to, že stochastic oscilátor je také generátorem velké spousty falešných či polo falešných signálů. Jak se proti takovým signálům bránit, případně jakým způsobem je účinně filtrovat, si představíme v dnešním díle ze sekce binopedia.
Obecný princip stochastic oscilátor indikátoru

Samotný princip Stochastic oscilátor indikátoru je velmi jednoduchý. Graficky se nám zobrazují dvě křivky, které představují dvojici klouzavých průměrů zahrnujících do výpočtu historii vývoje cen za danou periodu a zároveň se svým vývojem křivky ovlivňují. Rozsah indikátoru je ohraničen vývojem od hodnoty 0 do hodnoty 100, což je rozdíl např. vůči CCI indikátoru, který je schopen při silném cenovém pohybu oscilovat i v extrémním rozsahu. U oscilačních indikátorů jde principiálně o to vyhledávat situace, kdy se cena nachází v extrémně přeprodaném či překoupeném pásmu, což představují pro stochastic oscilátor úrovně nad hladinou 80 (překoupené pásmo) a pod hladinou 20 (přeprodané pásmo). Na základě těchto úrovní pak obchodníci při náznaku návratu oscilátoru z těchto extrémních pásem volí vstupy do investic.
Obecná doporučení pro filtrování falešných signálů
 
V praxi je ovšem situace více komplikovanější. Obecně se doporučuje vyhledávat vstupy pomocí stochastic oscilátor indikátoru na vyšších časových rozlišeních grafu např. pro naše účely intradenního obchodování to jsou rozsahy M30 (30 minut na jednu svíčku) a H1 (1 hodina na jednu svíčku). Další obecná připomínka zdůrazňuje vyhledávání vstupů pouze v extrémních výše uvedených pásmech s tím, že dojde k vzájemnému protnutí křivek stochastic oscilátor indikátoru. Souhrn těchto rad je možné nalézt v anglickém jazyce např. na webu DailyFX.
 

Případy s největším počtem falešných signálů

 
Extrémní cenový růst či pokles – tyto situace jsou typické při akumulačních fázích či fázích euforie na trhu. Cena jistou dobu stagnuje v užším kanále a stochastic oscilátor tak po jisté době začne generovat překoupené i přeprodané oblasti založené na pohybu ceny v horním či dolním pásmu tohoto kanálu. Velmi často se tak stane, že obchodník přichází na trh v momentě, kdy se chystá trh přejít z fáze euforie do medvědí fáze, nicméně stochastic oscilátor zrovna indikuje přeprodanou oblast a třeba i mírný náznak přechodu z této oblasti směrem nahoru. Jaké potom přichází zklamání, když dojde k situaci, kdy stochastic oscilátor vykazuje prakticky náhle úroveň 0 při prudkém poklesu ceny dolů a obchodník v podstatě neví, kde udělal chybu, když trh naznačoval růst nahoru.

Těmto situacím lze zabránit několika poměrně jednoduchými způsoby. Využití dvojice SMA linek např. v rozložení period SMA200 a SMA43, které nám mohou zejména na větších časových rozlišeních dát najevo, že cena prorazila dlouhodobější předchozí dosahovanou úroveň. Praktická je např i kombinace se sell fibo zone ukazatelem, který vnáší do našeho grafu třetí možnou úroveň, která může vývoj ceny zbrzdit případně zvrátit opačným směrem. Zejména je dobré se orientovat podle pravidelnosti v historickém vývoji ceny. Pokládáme si tak např. tyto otázky: Odrážela se v minulosti cena od SMA43 linky, kde se teď nachází i se stochastic oscilátorem v přeprodané oblasti, případně došlo v minulosti k průrazu ceny směrem dolů např. až na úroveň sell fibo zone s tím, že stochastic oscilátor dosáhnul úrovně blížící či rovné 0.

stochastic1

stochastic1

extrémní růst a falešný signál od stochastic oscilátoru
Stochastic2

Stochastic2

možnost využití divergence na stochastic oscilátoru

Supporty a rezistence z minulosti – velmi častým pomocníkem při rozhodování o poklesu či dalšímu růstu ceny jsou supportní či rezistentní úrovně z minulosti. Nemusí se jednat pouze o formace dvojitých či více četných vrcholů či odrazů od potenciálního cenového dna, může se jednat i o historicky ceněnné oblasti, které představovali hladiny zpomalení ceny či fungovali kombinovaně jako supportně rezistentní úrovně. Tedy v případě neschopnosti býku vytlačit cenu výče představovali rezistentní úrovně a v případě převahy býků na trhu a dlouhodobějším růstu trhu představovali poměrně časté supportní úrovně. Pokládáme si tak např. tyto otázky: pokud byla dosažena tato významná hladina v minulosti, docházelo u stochastic oscilátoru k indikaci překoupené oblasti a následně průrazu ceny pokud cena rostla směrem nahoru k této úrovni. Pokud cena naopak dostupovala k významné hladině zhora, docházelo k indikaci výrazného přeprodání v oblasti stochastic oscilátoru. Pokud v tomto chování lze nalézt pravidelnost, využijme ji.

Vývoj ceny během dne či dlouhodobější vývoj – poměrne zásadní je volba správného typu trhu pro obchodování pomocí stochastic oscilátor indikátoru. Trh, který bude již několik dnů stabilně po sobě růst případně klesat, může způsobit, že stochastic oscilátor bude generovat většinu falešných protitrendových signálů, které představují větší či menší korekce na trhu. Daleko lepší pro obchodování s nástrojem stochastic oscilátor jsou trhy, kde cena pravidelně osciluje v delších swingových formacích, tzn. cena je schopna např. během jedné hodiny vzrůst o 400 jednotek a zároveň další hodinu je schopna např. stabilně udělat pokles o 150 jednotek apod. Důležitá je pravidelnost dosahování např. sma úrovní. Nedochází tedy k jednoznačnému tlaku ceny jedním směrem s pouhými mikro korekcemi v opačném trendu.

Svíčkové patterny – utváří se nám na trhu při stochastic oscilátoru v přeprodané oblasti zajímavá formace, která naznačuje možný průraz. Zafungovala tato formace již v historii při podobném průrazu ceny. Ano i tento poměrně jednoduchý nástroj v podobě svíčkových patternů může být neklamným znamením, že nám stochastic osilátor lže.

 

Stochastic3

Stochastic3

zastropování oscilátoru stochastic nemusí znamenat nutně blížící se obrat ceny na trhu
Stochastic4

Stochastic4

svíčkové patterny v kombinací s ema43 dokáží odhalit falešný signál pro pokles ceny

Shrnutí

Indikátorů na posuzování chování ceny je velké množství. Vždy je třeba však mít na paměti, že indikátor nám nemůže říct nic víc, než to co cena již udělala. Indikátor není jasnovidec, který nám bude dávat zaruřčené vstupy na trh. Nicméně správně využití indikátoru je schopné nám dát poměrně relevantní informaci o tom, zda cena opakuje rytmické pohyby z minulosti, na čemž je založeno i spoustu technik a přístupů jako např. harmonické obchodování.  Nikdy ovšem nemáme záruku toho, že předchozí pohyb bude následně ve stejné rytmice zopakován v budoucnu, neboť nenadále ekonomicá situace může v jistém okamžiku cenový sled na trhu velmi rychle destabilizovat.

Kontakty:
cztrader.nolimit@seznam.cz

facebook: CZTRADERBINARY

CZTRADER

CZTRADER

Obchodní skupina, diskutujeme, chatujeme, sdílíme online zkušenosti.
Diskusní fórum

Diskusní fórum

Máte otázky, nevíte si rady, zeptejte se obchodníků na radu!
Źivé chaty

Źivé chaty

Informace o právě probíhajícím chatu naleznete vždy v naší obchodní skupině

RECENZE BROKERŮ


TOP PLATFORMY

V8Options

V8Options

Recenze brokera na binární opce V8Options
BinaryTilt

BinaryTilt

Recenze broker nová Zéland
STOCKPAIR

STOCKPAIR

Recenze brokera na binární opce Stockpair

OSTATNI PLATFORMY

TOPOPTION CZ

TOPOPTION CZ

Recenze brokera TopOption, broker s češtinou

Jsou tyto stránky pro Vás přínosné?

Ano, velmi dobré (2649 | 77%)
Ne, nejsou (125 | 4%)
Nevím (67 | 2%)
Skrill

Skrill

založení internetové peněženky zdarma
Registrace

Registrace

binární opce požádejte o materiály ke studiu

Veškeré obchodní značky, které jsou na tomto webu uvedeny, neslouží k poskytnutí finanční služby z naší strany. Nejsme obchodní zástupci těchto značek a jedná se pouze o uvedení zdroje informací, kde se lze o těchto obchodních značkách dozvědět více.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové a pokud se rozhodnete jako potencionální klienti využít služeb uvedených obchodních značek, důrazně si přečtěte podmíny a rizika, která Vám mohou hrozit během obchodování.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one