foto.PNG
button.png
button (1).png
button (27).png
button (22).png
button (18).png
button (19).png
button (17).png
button (16).png
button (15).png
button (14).png
button (8).png
button (7).png
button (6).png
button (9).png
button (3).png
button (2).png


Binární Praktikum

NOVÉ DÍLY
18.10.2015

 

doc2.png
skrillx.png

RSI a CCI indikátory


Zdravím, Martine bylo by možné vysvětlit princip základních obchodních indikátorů RSI a CCI včetně vysvětlení, jakým způsobem s nimi obchodovat binární opce. Postupně se začínám s obchodováním seznamovat a rád bych si vybudoval základy pro svoji obchodní strategii na binární opce. Předem děkuji Jirka.
Děkuji za dotaz. Pojďme si tedy společně projít základy obchodování s těmito indikátory. Indikátory RSI a CCI patří do stejné skupiny tzv. oscilačních indikátorů, které nám pomáhají sledovat celkové momentum ceny na trhu. Jinými slovy můžeme pozorovat, jak dalece se nám cena v dané sledované časové periodě mění a s jakou intenzitou. Obchodník tak pohledem na RSI či CCI indikátor může lehce zjistit, jestli je trh dostatečně volatilní pro obchodování, případně se jedná o „mrtvý trh“, který se drží delší dobu ve vytyčené oblasti. Rastr těchto indikátorů je na vertikální stupnici ocejchován od 0 do hodnoty 100 pro RSI a od -100 do 100 pro CCI.

Velmi často se na této stupnici rozlišují i další hodnoty, které leží ve výše popsaném intervalu. Označujeme tak pásmo přeprodané či překoupené oblasti na trhu. Pro překoupenou oblast či pásmo se ustálili parametry indikátorů na hodnotě 70 až 90. Při nastavení konkrétní hodnoty vychází obchodník ze svých požadavků, které při investování upřednostňuje a rovněž z chování ceny na daném trhu. Analýza ceny v silně překoupeném pásmu nad hodnotou 90, může být někdy velmi obtížná, neboť trh tuto úroveň nemusí ani pravidelně dosahovat. Analogicky velké rozpětí stanovené pro překoupenou oblast např. v rozmezí 70 až 100, nás může vést k mylné doměnce, že trh bude při náznaku poklesu na této úrovni dále klesat, což nakonec nemusí být úplně pravda. Známe, jsou situace, kdy se cena např. periodicky dostává od linky 70 zpět k lince atakující hodnotu 100. Indikátor CCI je rovněž typickým svým impulsivnějším chováním, pokud dochází na trhu k převládání výrazného klesajícího či rostoucího trhu oproti RSI indikátoru. Vymezené hodnoty -100 až 100 jsou velmi často překračování a dosahují v obou směrech i hodnot v intervalu -200 až 200, někdy i výše. Tyto extrémní dosažené hodnoty nám mohou pomoci určit blížící se obrat ceny na trhu.

Hlavním parametrem, který se u těchto indikátorů nastavuje, je perioda. Výpočet hodnoty indikátoru RSI vychází ze základní formulace:
RSI= 100 -100/ (1 + RS)
 
RS představuje relativní cenovou sílu, kdy je srovnáván průměrovaný cenový pohyb nahoru versus průměrovaný cenový pohyb dolů za zvolenou periodu, např. defaultně využívaná perioda je 14. Využívají se různé typy cenového průměrování např. vážený klouzavý průměr (wMA), exponenciální klouzavý průměr (EMA) či prostý (simple) klouzavý průměr (SMA). Od toho se odvíjí různé modifikace tohoto indikátoru.
 
Stejně tak u indikátoru CCI je hlavním nastavitelným parametrem hodnota periody. Tento indikátor kombinuje při výpočtu rozdíl tzv. aktuální typické (charakteristické) ceny a N period z historie typické ceny průměrovaných prostým klouzavým průměrem (SMA). Typická cena je počítána jako součet úrovní high + low + close, tzn. maximální dosažená cena + minimální dosažená cena a uzavírací cena. Součet je následně podělen 3. Následně je výsledná hodnota váhovaná, aby došlo k úpravě koeficientu do příslušného rozmezí -100 až 100, tedy aby většina hodnot tohoto indikátoru dosahovaných během vývoje ceny sledovaného podkladového aktiva spadala právě to této oblasti.

Velmi často se tyto dva indikátory používají společně a obchodník si tak zpřesňuje možné investiční vstupy na trh. Podrobnosti  a přesné definice indikátorů lze rovněž hledam přímo u autora 
J. Welles Wildera, který na toto téma publikoval v roce 1978 svoji práci New Concepts in Technical Trading Systems.
Níže následuje příklad využití kombinace RSI a CCI indikátorů při obchodování binární opce. Poté následuje i video ze živého obchodování u brokera Stockpair a 24Winner.
CCI a RSI

CCI a RSI

Kombinace indikátorů CCI a RSI při obchodování binární opceKontakty:
cztrader.nolimit@seznam.cz

facebook: CZTRADERBINARY

CZTRADER

CZTRADER

Obchodní skupina, diskutujeme, chatujeme, sdílíme online zkušenosti.
Diskusní fórum

Diskusní fórum

Máte otázky, nevíte si rady, zeptejte se obchodníků na radu!
Źivé chaty

Źivé chaty

Informace o právě probíhajícím chatu naleznete vždy v naší obchodní skupině

RECENZE BROKERŮ


TOP PLATFORMY

V8Options

V8Options

Recenze brokera na binární opce V8Options
BinaryTilt

BinaryTilt

Recenze broker nová Zéland
STOCKPAIR

STOCKPAIR

Recenze brokera na binární opce Stockpair

OSTATNI PLATFORMY

TOPOPTION CZ

TOPOPTION CZ

Recenze brokera TopOption, broker s češtinou

Jsou tyto stránky pro Vás přínosné?

Ano, velmi dobré (2649 | 77%)
Ne, nejsou (125 | 4%)
Nevím (67 | 2%)
Skrill

Skrill

založení internetové peněženky zdarma
Registrace

Registrace

binární opce požádejte o materiály ke studiu

Veškeré obchodní značky, které jsou na tomto webu uvedeny, neslouží k poskytnutí finanční služby z naší strany. Nejsme obchodní zástupci těchto značek a jedná se pouze o uvedení zdroje informací, kde se lze o těchto obchodních značkách dozvědět více.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové a pokud se rozhodnete jako potencionální klienti využít služeb uvedených obchodních značek, důrazně si přečtěte podmíny a rizika, která Vám mohou hrozit během obchodování.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one