foto.PNG
button.png
button (1).png
button (27).png
button (22).png
button (18).png
button (19).png
button (17).png
button (16).png
button (15).png
button (14).png
button (8).png
button (7).png
button (6).png
button (9).png
button (3).png
button (2).png


Binární Praktikum

NOVÉ DÍLY
18.10.2015

 

doc2.png
skrillx.png

Price action webinář


V našem prvním webináři jsme se společně zaměřili na zajímavé momenty při obchodování binární opce s využitím znalostí z price action technické analýzy. Navázali jsme na předchozí díl, který se věnoval základním price action pravidlům a doplnili jsme si další důležitá pravidla. které je dobré respektovat a dodržovat. Na webináři zazněly i zajímavé dotazy na téma správného načasování investice. Pojďme si shrnout probíranou tématiku včetně ilustračních videí z probíraných investic. Děkuji všem zúčastněným obchodníkům, velmi si vážím Vaší práce a přízně.

Pravidlo 50% zpětného pohybu

Velmi často je rozhodující pro obrat ceny na trhu pohyb ceny vůči předchozí cenové úrovni. Tato situace je velmi dobře viditelná právě na svíčkovém grafu v podobě svíčkového patternu piercing nebo engulfing.  Pokud např. hledáme vstupy na investici CALL, sledujeme u případné  obratové formace cenový pohyb rostoucí svíčky vůči předchozí  klesající svíčce. Velikost těla rostoucí svíčky by měla dosahovat minimálně 50% předchozí svíčky. Za velmi silné situace jsou označovány momenty, kdy tělo rostoucí svíčky svým vývojem přesáhne celé tělo předchozí rostoucí svíčky.  Tímto jsme schopni rozpoznat nastartovaný trend obratu, případně si můžeme potvrdit odraz ceny na právě vytvářející se situaci dvojitého odrazu apod. Velmi často se nám tímto definovaným pohybem vytváří svíčková formace engulfing, piercing či morning star( tento pattern je podmíněn tvorbou předchozí pinbarové svíce).

Pokud se zabýváme intradenním obchodováním je dobré na začátku každého dne analyzovat vývoj ceny na denním grafu a pokud zde vyhledáme tuto typickou situaci, lze určit následný denní vývoj ceny a tedy celkové momentum ceny na trhu. Shledáme-li např. že celkový trend na trhu by měl být pro tento den významně rostoucí, nesnažíme se vstupovat do swingových protitrendových formací. Tyto většinou nemají příliš dlouhého trvání a velmi často se během dne při silné rostoucí ceně interval korekčních (klesajících) pohybů zmenšuje. Je třeba sledovat i hloubku a pravidelnost těchto korekcí, která nám může napovědět, jak dalece jsou býci na trhu silní. Pojďme se podívat na praktickou ukázku obchodování měnového páru USD/CAD u brokera
Stockpair ve videu níže, odkaz rovněž i zde.
pravidlo 50%

pravidlo 50%

svíčkové patterny využívané při cenovém obratu

Proražení trendové linie

Při obchodování binární opce i forexovém obchodování se nezřídka stávají situace, kdy se nám poměrně delší dobu doržovaná trendová linie prorazí. Tato situace sama o sobě nic neříká o tom, jestli ke změně trendu dojde nebo ne. Jedná se však o situaci, která by nás měla upozornit na nepravidelnost chování ceny na trhu a možný útlum nastálého trendu. Typické jsou situace, kdy cena poklesne na úroveň předchozího swingu a při dalším růstu se pravidelně zastavuje na hranici předchozího dosaženého maxima. Velmi často se nám tak utváří domnělé formace dvojitého dna či vrcholu, které ve skutečnosti mohou znamenat dočasný cenový útlum na trhu a možnost průrazu ceny k dalšímu růstu či poklesu dle předchozího silného trendu.

Důležité je rovněž rozlišovat situace, pokud dojde k poklesu ceny na předchozí swingovou úroveň. Následný vývoj ceny by nám měl svým dosaženým maximem napovědět, zda se skutečně jedná o dedikovanou změnu trendu. Pokud se cena na trhu je schopna dostat v následující růstové fázi po poklesu na předchozí maximální úroveň, není potvrzeno, že skutečně k cenovému obratu dojde. Rozhodujícím faktorem pro obrat ceny jsou pro nás následně utvářené menší maxima ceny než je (jsou) předchozí dosažená maxima a zároveň i pokles (propad ceny) pod předchozí swingové úrovně.

V následující video ukázkách, kde obchoduje převážně s brokereme
24Winner se podíváme na měnové páry NZD/USD a také AUD/USD. V prvním případě se se jedná o ukázku unáhlené investice. Samozřejmě v té době jsme to ještě nemohli tušit, ale následný vývoj tomu nasvědčuje. Rovněž velký podíl na správné realizaci investičního vstupu je přesné zakreslení trendové linie. V druhém případě je ukázána kombinace investic s brokery OptionTrade (zde můžeme volit expirace po 10 minutách) a brokerem
24Winner, kde bylka využíta expirace 30 minut. Zde došlo po pravidelném swingovém pohybu směrem dolů (kterého jsme na vide investici využili) a k následnému ustálení ceny v úzkém kanále viz první díl o price action.
NZD/USD

NZD/USD

varovná situace při investici, kdy nepočkáme na dosažení trendové linie
AUD/USD

AUD/USD

využití swingového poklesu, utvoření úzkého kanálu a proražení opět směrem dolů

Na dalším webináři si společně probereme důležité fáze trhu a ukážeme si možnost, jak pomocí trendových linií tyto fáze předpokládat či rozeznávat. Můžeme tak zefektivnit své investiční vstupy na trh a správně načasovat expirační dobu. Přehled konaných webinářů naleznete zdeKontakty:
cztrader.nolimit@seznam.cz

facebook: CZTRADERBINARY

CZTRADER

CZTRADER

Obchodní skupina, diskutujeme, chatujeme, sdílíme online zkušenosti.
Diskusní fórum

Diskusní fórum

Máte otázky, nevíte si rady, zeptejte se obchodníků na radu!
Źivé chaty

Źivé chaty

Informace o právě probíhajícím chatu naleznete vždy v naší obchodní skupině

RECENZE BROKERŮ


TOP PLATFORMY

V8Options

V8Options

Recenze brokera na binární opce V8Options
BinaryTilt

BinaryTilt

Recenze broker nová Zéland
STOCKPAIR

STOCKPAIR

Recenze brokera na binární opce Stockpair

OSTATNI PLATFORMY

TOPOPTION CZ

TOPOPTION CZ

Recenze brokera TopOption, broker s češtinou

Jsou tyto stránky pro Vás přínosné?

Ano, velmi dobré (2649 | 77%)
Ne, nejsou (125 | 4%)
Nevím (67 | 2%)
Skrill

Skrill

založení internetové peněženky zdarma
Registrace

Registrace

binární opce požádejte o materiály ke studiu

Veškeré obchodní značky, které jsou na tomto webu uvedeny, neslouží k poskytnutí finanční služby z naší strany. Nejsme obchodní zástupci těchto značek a jedná se pouze o uvedení zdroje informací, kde se lze o těchto obchodních značkách dozvědět více.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové a pokud se rozhodnete jako potencionální klienti využít služeb uvedených obchodních značek, důrazně si přečtěte podmíny a rizika, která Vám mohou hrozit během obchodování.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one