foto.PNG
button.png
button (1).png
button (27).png
button (22).png
button (18).png
button (19).png
button (17).png
button (16).png
button (15).png
button (14).png
button (8).png
button (7).png
button (6).png
button (9).png
button (3).png
button (2).png


Binární Praktikum

NOVÉ DÍLY
18.10.2015

 

doc2.png
skrillx.png

Price Action pro binární opce

 

Dobrý den Martine, možná to tu již zaznělo, ale nemohu najít ucelený souhrn metodiky PRICE ACTION pro binární opce. Chtěl bych Vás poprosit, zda by nebylo možné definovat souhrn základních pravidel, které je nutné dodržovat, případně na co si dát pozor. Pokud jsou již k dispozici některá videa, lze je dát na jedno místo? Ulehčilo by to určitě studium všem zájemcům o tuto problematiku. Velmi si vážím Vaší práce a za všechny dosavadní rady děkuji.
Dobrý den, opět velmi děkuji za Váš dotaz. Metodika obchodování na bázi PRICE ACTION byla již několikrát rozebírána i ve video příspěvcích. S touto metodikou se Vás snaží obeznamovat šikovný obchodník Miroslav, jeho práci lze shlédnout i zde v sekci PRICE ACTION IN ACTION na novém webu.  Máte však pravdu, že celkové obecné shrnutí chybí. Pokusíme se v tomto novém díle ze sekce BINOPEDIA tuto chybu napravit.

Příznivci obchodování ve stylu PRICE ACTION vycházejí „pouze“ z analýzy obchodního grafu a vyhledávání zajímavých odrazových či průrazných formací na základě opakujících se situací z minulosti podpořených většinou i svíčkovým patternem případně individuálními svíčkami např. typu PIN BAR.  Nejsou tedy primárně využívány žádné technické indikátory. Jinými slovy, snažíme se analyzovat převahu býků či medvědů na trhu. Zjišťujeme, kdo z nich má v daném momentě trh pod kontrolou případně, kdo zrovna kontrolu nad trhem ztrácí. Pokud jsme schopni úspěšně tuto predikci aplikovat, můžeme na trhu vyhledávat místa cenového zvratu či průrazu. Pojďme si nyní probrat 5 základních tipů, které nám umožní být lepšími PRICE ACTION obchodníky.

Identifikace suportu a rezistence na specifických cenových úrovních

Jedna ze základních věcí začínajícího obchodníka a vlastně i základní stavební prvek technické analýzy obchodního grafu. Někteří obchodníci se snaží primárně k určení supportů a resistencí používat indikátory typu Stochastic, MACD, RSI a další, což nemusí být vždy ta správná cesta. Představa o tom, že suportní či rezistentní úroveň je specifická přesně definovaná cena, není rovněž správná. Vždy vyhledáváme určitou oblast na obchodním grafu, která definuje možný cenový obrat na trhu
Rovněž živá investice ve videu.

S/R úrovně

S/R úrovně

vyhledávání supoortních a rezistentních úrovní
Swingování

Swingování

swingování ceny na trhu a jeho využití pro lepší cenu

Analýza swingových bodů

PRICE ACTION metodika je hojně využívána swingovými obchodníky. Kromě oblastí, kde ceny pravidelně dosahují podobných hladin, nás zajímají i pravidelně utvářející se swingové body na trhu, pří klesajícím či rostoucím trendu na trhu. Někdy též nazývané jako pivotní body či body obratu. U těchto vyzjišťovaných úrovní  máme v podstatě 2 možnosti obchodování.

V prvním případě můžeme obchodovat přímo swingy, tedy krátkodobější obraty ceny na trhu. Zde je třeba si dát pozor na to, jak velké swingy se na trhu utvářejí. Pokud se např. pravidelně utváří swing, který dosahuje obratu ceny po 3 svíčkách a následná korekce směrem k hlavnímu trendu poté pouhou jednou svíčkou tento swing eliminuje, je dobré volit délku investice s ohledem na tuto skutečnost.

Jistá úskáli skrývá rovněž investice ve swingujícím trhu ve směru trendu. Tedy směrem, kam postupně trh roste či klesá. V tomto případě je dobré, zakreslit si několik předchozích swingových úrovní a analyzovat úroveň dosahované ceny. Pokud například pravidelné swingy dosahují v maximu  podobné úrovně, kterou měla cena u předchozího swingu, je třeba na toto při investování brát zřetel a délku expirace investic posunout dále. Snadno se nám totiž může stát, že aktuální cena při expiraci atakuje vstupní strike cenu naší investice, neboť jsme se zrovna trefili do maxima probíhajícího swingu. Jistá úskali skrývá i tvorba samotného swingu. Obecne daleko pružnější změnu ceny lze o čekávat u swingů, kde je vrchol ceny tvořen jednou obratovou svíčkou např. typu PIN BAR. Situace, kdy se na vrcholu swingu objeví řada svíček na podobných cenových úrovních může znamenat zpomalení trhu či počátek vytvářející se supportní či rezistentní úrovně, která může zpomalit budoucí vývoj trhu směrem k našemu uvažovanému cenovému směru.

Hledání dlouhých svíček

Téma dlouhých svíček bylo již rozebírání částečně v minulém díle ze sekce binopedia. Dlouhé svíčky na trhu indikují důležité změny v sentimentu na každém grafu v každém časovém rozlišení. Vysledováním průběhu dlouhých svíček lze vyhledávat zajímavé body obratu. Typickým chováním bývá např. dlouhá klesající svíčka, a pokud již dojde k cenovému obratu, většinou se vytvoří uvnitř těla této svíčky následně svíčka s rostoucím tělem. Jak dalece je tento cenový obrat silný poté lze vysledovat z předchozího chování ceny na podobném supportu v minulosti, pokud takový existuje.

Dlouhá svíčka

Dlouhá svíčka

vyhledávání dlouhých svíček na trhu, obratová formace

Dlouhá řada svíček s podobným rozsahem

Někdy také toto chování můžeme označit jako „klid před bouří“. Trh vytvoří poměrně úzký cenový kanál ohraničený shora resistencemi a zdola supporty a nějakou dobu se cena v tomto kanále pohybuje. Kupující a prodávající jsou na nějakou dobu v rovnováze, ovšem na trhu existuje hybná síla jedné strany, která může cenu prudce vyhnat nahoru nebo dolů.  Typické jsou např. situce, kdy cena skokově vzroste a poté se chvíli tvoří ceny v úzkém kanále, následuje další výraznější růst. Analogicky platí i pro pokles ceny.

Hledání cenově neudržitelných hladin
 
Za tímto pojmem se neskrývá nic jiného, než hledání dlouhých knotů u svíček, které by mohli svou polohou evokovat supportní či rezistentní úroven. Vyhledávat tak můžeme typické obratové svíce typu hamer, doji, PIN BAR či svíčkovou formaci shooting star apod. Pokud zároven existují na trhu opakovaně situace, kdy cena není schopna danou úroven dlouhodobě udržet, můžeme se na ni zaměřit a při otevírání investice se snažíme právě na této úrovni vstoupit, máme tak zajištěnu další potřebnou cenovou rezervu, kdybychom se svou expirací trefili do případně korekce směrem zpět k této nebo podobné hodnotě.
Cenové hladiny

Cenové hladiny

analýza cenových hladin při price actionKontakty:
cztrader.nolimit@seznam.cz

facebook: CZTRADERBINARY

CZTRADER

CZTRADER

Obchodní skupina, diskutujeme, chatujeme, sdílíme online zkušenosti.
Diskusní fórum

Diskusní fórum

Máte otázky, nevíte si rady, zeptejte se obchodníků na radu!
Źivé chaty

Źivé chaty

Informace o právě probíhajícím chatu naleznete vždy v naší obchodní skupině

RECENZE BROKERŮ


TOP PLATFORMY

V8Options

V8Options

Recenze brokera na binární opce V8Options
BinaryTilt

BinaryTilt

Recenze broker nová Zéland
STOCKPAIR

STOCKPAIR

Recenze brokera na binární opce Stockpair

OSTATNI PLATFORMY

TOPOPTION CZ

TOPOPTION CZ

Recenze brokera TopOption, broker s češtinou

Jsou tyto stránky pro Vás přínosné?

Ano, velmi dobré (2649 | 77%)
Ne, nejsou (125 | 4%)
Nevím (67 | 2%)
Skrill

Skrill

založení internetové peněženky zdarma
Registrace

Registrace

binární opce požádejte o materiály ke studiu

Veškeré obchodní značky, které jsou na tomto webu uvedeny, neslouží k poskytnutí finanční služby z naší strany. Nejsme obchodní zástupci těchto značek a jedná se pouze o uvedení zdroje informací, kde se lze o těchto obchodních značkách dozvědět více.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové a pokud se rozhodnete jako potencionální klienti využít služeb uvedených obchodních značek, důrazně si přečtěte podmíny a rizika, která Vám mohou hrozit během obchodování.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one