foto.PNG
button.png
button (1).png
button (27).png
button (22).png
button (18).png
button (19).png
button (17).png
button (16).png
button (15).png
button (14).png
button (8).png
button (7).png
button (6).png
button (9).png
button (3).png
button (2).png


Binární Praktikum

NOVÉ DÍLY
18.10.2015

 

doc2.png
skrillx.png

Pitchfork vidle


pitchfork aneb vidle v akciDobrý den, rád bych navázal na Váš článek o možných zakreslení Fibonacciho úrovní v grafu. Je možné vycházet čistě z chování ceny, tedy např. zakreslovat různé kanály s ohledem na vytváření pivotních linek během vývoje ceny. Jde mi o to, že ne vždy trh respektuje fibonacciho úrovně a daleko praktičtější mi příjde zakreslovat např. trendující kanál s ohledem na vytvořené cenové špičky během cenového vývoje. Snad jsem to nenapsal nesrozumitelně, případně mě opravte pokud jsme uvedl nesmysl. Děkuji a s pozdravem Radim.

Děkuji za podnětný dotaz. V minulém díle z deníku binárníka zde, jsme se zaměřovali na možnosti jiného způsobu zakreslování fibonacciho úrovní a to pomocí dostupných nástrojů v Meta traderu. Tento díl vyvolal z Vaší strany velký ohlas a proto bych navázal dnešním dílem na další možnosti efektivního zakreslování možných trendových linií či kanálu. Hlavním problémem klasického zakreslování Fibonacciho Retracementu je jeho statické pojetí ceny. Tento způsob zakreslování může fungovat např. na oscilujících trzích s horním a dolním maximem, nefunguje však při trendujícím  trhu resp. v situacích, kdy je zde znatelný náklon při vývoji ceny. Tuto situaci bylo možno řešit s použitím např. zakreslovací techniky Fibonacciho vějíře, tímto se nám efektivně zdůraznili i možné suportní či rezistentní cenové levely během swingového nárůstu či poklesu ceny v silnějším trendu. Jedná z dalších technik, která může být využita při zakreslování možných suportních či rezistentních úrovní je využití  Andrews' Pitchfork resp. zakreslení tvaru vidle do grafu.

Využití pitchfork (vidle)

Princip zakreslení ve své podstatě není složitý. Celý obrazec vidle se skládá ze středové linie a paralelních ekvidistantních trendových linek. Celé zakreslení obrazce vidle probíhá za pomocí výběru tři hlavních bodů. Obvykle je velmi efektivní využít právě důležité vyznačené reakční pivotní body (linky) ve spolupráci s nástrojem Marcus. Můžeme si tak efektivně zvizualizovat aktuální probíhající trendový kanál v rostoucí či klesající fázi trhu. Ne vždy je vytvoření pivotních linek ideální pro zakreslení aktuálního trendovacího kanálu a je třeba vyznačené vidle příslušně natočit. K této funkci slouží  linka trigger, která nám umožní natačet vidle pod ůhlem dle vyznačené referenční linky. Pokud nemáme linku trigger k dispozici, můžeme si vypomoci zakreslením trendové linie a následně natáčení vidle podle této linky ukazuje slábnoucí trend na trhu, případně blížící se pásmo euforie či akumulace.

Kombinace s pivotními linkami

Vyznačený trendovací kanál pomocí vidle lze poté kombinovat s dalšími znalostmi z techniky price action. Tedy vyhledávání suportů a rezistencí na balančních úrovních či u gapových formací. Zároveň nám vyznačený trendový kanál velmi přehledně poslouží pro identifikaci konce trendování ceny ve vyznačeném kanále a možné změně sentimentu na trhu. Snadno tak poznáme zda nakupující mají stále sílu tlačit cenů výše či jestli nedošlo k zastropování ceny a trh nám začal jít “do strany”. Typická je oscilace ceny v užším kanále viz problematika určení fáze trhu. Jedná z praktických situací na trhu je vyobrazena v následujícím videu. Využit lze opět vestavěný nástroj přímo v Meta traderu. Ukážeme si praktickou investici u brokera BinaryTilt. Informace a podrobnosti o této technice lze dohledat na mnoha zahraničních webech např. zde stockcharts.
 

Kontakty:
cztrader.nolimit@seznam.cz

facebook: CZTRADERBINARY

CZTRADER

CZTRADER

Obchodní skupina, diskutujeme, chatujeme, sdílíme online zkušenosti.
Diskusní fórum

Diskusní fórum

Máte otázky, nevíte si rady, zeptejte se obchodníků na radu!
Źivé chaty

Źivé chaty

Informace o právě probíhajícím chatu naleznete vždy v naší obchodní skupině

RECENZE BROKERŮ


TOP PLATFORMY

V8Options

V8Options

Recenze brokera na binární opce V8Options
BinaryTilt

BinaryTilt

Recenze broker nová Zéland
STOCKPAIR

STOCKPAIR

Recenze brokera na binární opce Stockpair

OSTATNI PLATFORMY

TOPOPTION CZ

TOPOPTION CZ

Recenze brokera TopOption, broker s češtinou

Jsou tyto stránky pro Vás přínosné?

Ano, velmi dobré (2649 | 77%)
Ne, nejsou (125 | 4%)
Nevím (67 | 2%)
Skrill

Skrill

založení internetové peněženky zdarma
Registrace

Registrace

binární opce požádejte o materiály ke studiu

Veškeré obchodní značky, které jsou na tomto webu uvedeny, neslouží k poskytnutí finanční služby z naší strany. Nejsme obchodní zástupci těchto značek a jedná se pouze o uvedení zdroje informací, kde se lze o těchto obchodních značkách dozvědět více.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové a pokud se rozhodnete jako potencionální klienti využít služeb uvedených obchodních značek, důrazně si přečtěte podmíny a rizika, která Vám mohou hrozit během obchodování.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one