foto.PNG
button.png
button (1).png
button (27).png
button (22).png
button (18).png
button (19).png
button (17).png
button (16).png
button (15).png
button (14).png
button (8).png
button (7).png
button (6).png
button (9).png
button (3).png
button (2).png


Binární Praktikum

NOVÉ DÍLY
18.10.2015

 

doc2.png
skrillx.png

Dobrý den, chtěl bych znát Váš názor na odprodej opce. U některých brokerů tato možnost vůbec není k dispozici. Mohl byste mi tuto problematiku více objasnit do detailu. Je to dobrá funkce, kdy ji využít a v jaké přesně momentu, kde je nejvýhodnější (pokud nějaké rozdíly jsou).
Velmi děkuji za dotaz všem pisatelům na obdobné téma. Odprodej opce lze efektivně využívat pro řízení risk managementu při obchodování binárních opcí. Tímto se dostáváme rovněž k možnosti zajistit svou investici podobně jako u Forexového obchodování. Je třeba ovšem mít na paměti několik důležitých faktů.

Návratnost investice – návratnost investice je závislá na aktuální ceně obchodovaného podkladového aktiva vůči vstupní ceně.  Při větší cenové odchylce proti směru naší investice se můžeme dostat na na nulovou odprodejovou částku. Je tedy třeba včas rozmyslet využití odprodeje opce.

Časové omezení odprodeje – odprodávat opci nelze samozřejmě až do konce expirace. Většinou odprodej opce končí v době, kdy končí možnost investovat na danou binární opci. Konkrétně se jedná o 5 minut před koncem expirace pro opce 15 minut či 30 minut a 10 minut pro hodinové opce.

Omezené množství podkladových aktiv – ne všechny podkladová aktiva umožňují odprodej opce. Nabídka u brokerů se různí. To jestli je odprodej aktivní, poznáme vždy na tlačítku odprodeje opce, které při své neaktivitě je šedé a nelze aktivovat.

Omezení na klasické opce – odprodej opce nelze realizovat u všech typů opcí. Krátkodobé opce, touch/no touch opce ani one touch opce nelze odprodávat. Odprodej lze realizovat pouze na klasických opcích.

Možnosti odprodejů opcí se u různých brokerů liší. Pokud tedy volíte brokera, u kterého budete chtít využívat odprodej opce, můžete se orientovat podle následujícího výčtu.

TopOption – odprodej opce lze realizovat v sekci ProOption. Broker nabízí velice výhodné odprodeje i při ztrátovosti opce do 20 pipsů dostáváme stále nezanedbatelné procento své investice zpět. Opce lze odprodávat i při vystihnutém směru opce, kde se dostáváme nad 20 pipsy již do ziskového odprodeje, tedy odprodej nám přinese větší částku, než byla investovaná.

24Winner a OptionTime – oba brokeři nabízejí možnost odprodeje opce přímo u otevřené investice. Odprodej opce je většinou fixovaný na návratnost investice odpovídající procentu možného dosažitelného zisku. Pokud tedy např. investujeme na EUR/USD s návratností 85%. Při dobrém vývoji ceny se dostáváme na odprodejovou částku rovné právě možnému zisku tedy 85% z investice, což nám přináší ztrátu i v momentě, kdy se opce cenově dobře vyvíjí.

ETX Capital – zde podobně jakou u TopOption dosahujeme velmi dobrých odprodejových hodnot. Rovněž i zde se odprodejová částka přizpůsobuje aktuální ceně a můžeme se tedy dostat při dobrém vývoji ceny na ziskový odprodej.

Stockpair – v některých případech byl i zde umožněn odprodej opce. Jedná se ovšem o výjimečné případy. Nicméně máme zde k dispozici investovat na zvolené expirační časy v libovolnou dobu, což nám umožňuje lépe nastavit obchod.
 
Je dobré si uvědomit, že i v momentě, kdy nelze realizovat u brokera odprodej opce, lze své případné ztráty zajistit dalšími možnými postupy. Vhodně zvolenou proti investici či přidáním investic na vyšších či nižších cenových pozicích dle charakteru opce (PUT nebo CALL), můžeme rovněž efektivně snížit celkovou částku, která bude při neúspěšných investicích proinvestována.

Průběh odprodeje opce probíhá u všech brokerů podle podobného schématu. V momentě, kdy máme tlačítko odprodeje aktivní, se nám po jeho stisknutí zobrazí tabulka s nabídkou aktuální odprodejní ceny opce, která se průběžně s vývojem ceny mění. Pokud nám nabídnutá cena vyhovuje, můžeme stisknutím tlačítka (OK či Approve) schválit odprodej opce. Rovněž lze nabídku neakceptovat stisknutím tlačítka cancel či jednoduše vyčkáním, než nabídka sama zmizí. Většinou po 5-10 vteřinách. Pojďme z teorie rovnou přejít k praxi. Na videu níže si ukážeme, kde je možné učinit odprodej opce u brokera TopOption. Rovněž si zde ukážeme i několik praktických investic s komentářem.
Odprodej opce

Odprodej opce

Moment, kdy se vyplatí danou opci odprodat.Kontakty:
cztrader.nolimit@seznam.cz

facebook: CZTRADERBINARY

CZTRADER

CZTRADER

Obchodní skupina, diskutujeme, chatujeme, sdílíme online zkušenosti.
Diskusní fórum

Diskusní fórum

Máte otázky, nevíte si rady, zeptejte se obchodníků na radu!
Źivé chaty

Źivé chaty

Informace o právě probíhajícím chatu naleznete vždy v naší obchodní skupině

RECENZE BROKERŮ


TOP PLATFORMY

V8Options

V8Options

Recenze brokera na binární opce V8Options
BinaryTilt

BinaryTilt

Recenze broker nová Zéland
STOCKPAIR

STOCKPAIR

Recenze brokera na binární opce Stockpair

OSTATNI PLATFORMY

TOPOPTION CZ

TOPOPTION CZ

Recenze brokera TopOption, broker s češtinou

Jsou tyto stránky pro Vás přínosné?

Ano, velmi dobré (2649 | 77%)
Ne, nejsou (125 | 4%)
Nevím (67 | 2%)
Skrill

Skrill

založení internetové peněženky zdarma
Registrace

Registrace

binární opce požádejte o materiály ke studiu

Veškeré obchodní značky, které jsou na tomto webu uvedeny, neslouží k poskytnutí finanční služby z naší strany. Nejsme obchodní zástupci těchto značek a jedná se pouze o uvedení zdroje informací, kde se lze o těchto obchodních značkách dozvědět více.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové a pokud se rozhodnete jako potencionální klienti využít služeb uvedených obchodních značek, důrazně si přečtěte podmíny a rizika, která Vám mohou hrozit během obchodování.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one