foto.PNG
button.png
button (1).png
button (27).png
button (22).png
button (18).png
button (19).png
button (17).png
button (16).png
button (15).png
button (14).png
button (8).png
button (7).png
button (6).png
button (9).png
button (3).png
button (2).png


Binární Praktikum

NOVÉ DÍLY
18.10.2015

 

doc2.png
skrillx.png

Multi Timeframe Indikátory


multi timeframe indikátoryMulti timeframe indikátory

Dobrý den, rád bych se informoval na nějaké doré stránky, kde se dají najít zajímavé indikátory s více časovými rámci najednou (snad to píšu dobře z překladu multi timeframe) do meta traderu. Zaměřuji se při svém obchodování spíše na trendové indikátory, které jsou schopné určit předpokládaný směr ceny. Rád bych automaticky pozoroval stejný indikátor na více časových rozlišeních "timeframech", abych si zpřesnil své vstupy do investic. Děkuji předem za ochotu váš čtenář Tonda.
Dobrý den, děkuji za zajímavý dotaz. Indikátorů je neskutečné množství a webů, kde je naleznete rovněž. Pokud si chcete vyhledat některé zdarma, nalezente jich spoustu ve free sekci na webu MQL, který je přímo distributorem platformy Meta Trader od MetaQuotes Software. Odkaz na free knihovnu naleznete zde. Multi timeframe indikátory, které jsou poměrně solidně zpracované jsou např. zde od autora Erica Venturi, který si myslím, že i po grafické stránce velmi dobře tyto indikátory zpracoval. Autor v podstatě zpracoval multi timeframe indikátory na všechny známe varianty indikátorů. Stochastic, CCI, ADX, Moving Average, Fractals, Money Flow Index, On Balance volume a jiné. Nemusíte tedy zbytečně platit za komerční verze. U jednotlivých timeframe lze rovněž nastavovat alarmy a další drobnosti.

Multi timeframe indikátor ADX

Za všechny multi timeframe indikátory si pojďme demonstrovat např.  FFx ADX multi timeframe variantu. Indikátor ADX je využíván i ve strategii Golden Eye, kde je využíváno korekční vlastnosti trhu v oscilačním trhu i trhu v silném trendu a tedy uzavírání pomyslného oka na ADX grafu. Velmi zrádné je právě určení délky trvání korekce např. ve zmíněném silném trendu a pohled na více časových rozlišení může obchodníkovi napovědět, že se chystá konec dané korekce a blíží se čas odprodat opci, pokud to broker umožňuje. V tomto ohledu se zatím velmi dobře osvědčili brokeři HighLow a BinaryTilt, kteří umožňují odprodávat opce i v zisku. Nejvýhodnější nabídku odprodejiových částek u opcí stále drží brokere HighLow.
broker highlow

Využití ADX multi timeframe indikátoru

FFx ADX multi timeframe verze umožňuje aktivaci alertů, tedy upozornění na daný pohyb linek v indikátoru v několika formách. Vyskakovací okna, e-mail či zvuková výstraha. Nastavit lze parametry pro křížení linek +DI a –DI a to v několika variantách. V prvním případě samotné překřížení obou linek. V dalších případech protnutí linek na definovaném levelu s ADX apod. Volit lze rovněž zobrazení na více časových rozlišeních tedy od M1 až po týdenní zobrazení (zápisem zkratek do pole timeframes), zaroveň lze zvolit i definovaný úsek grafu, který bude na každém timeframe zobrazen, tedy počet svíček. Takto lze i velmi přehledně sledovat na více timeframe, zda se vyhledávaná formace skutečně zobrazuje dlouhodoběji, či jde jen o planý poplach na menším timeframe. Další varianty těchto multi timeframe indikátorů naleznete ve variantě pro Money Flow Index a také rovněž On Balance Volume a spousty dalších variací na známé indikátory.

FFx ADX

FFx ADX

nastavení a visualizace indikátoru multi timeframe ADX

Závěrečné shrnutí

Je jasné, že můžeme strávit několik dní či měsíců, hodně trpěliví obchodníci i roky vyhledáváním optimálního nastavení různých typů indikátroů a sledováním na více časových rozlišeních zpřesňovat vstupy do investic, aniž by nás zajímalo, co se skutečně na trhu děje. Multi timeframe indikátory poskytují přehledné zobrazení úseku ceny na trhu na více časových rozlišeních a umožňují tak obchodníkovi rychleji vyhodnotit situaci na trhu, je třeba si ovšem dát pozor, aby nás pohyb např. na menším timeframe zbytečně nerozptyloval od investičního rozhodnutí na delší časový úsek. Není ani vyloučeno, že u mnoha trpělivých jedinců dojde k vypilování jisté funkční strategie pro typické tržní období či časové denní úseky. Menší volatilita či oscilační pohyb na trhu. Ano, právě samotný princip binárních opcí tomuto faktu rovněž nahrává, neboť u binární opce není rozhodující cenový pohyb, ale konečná strike cena. Byť i o jediný pip, jsme schopni skončit v zisku. Je ovšem důležité si také uvědomit, že ne každá fáze trhu zahrnuje účast „velkých hráčů na trhu“ spíše se jedná o minoritní období vůči spekulativním fázím trhu, kdy se v pravidelných intervalech v oscilační rovině mění cena a většina začínajících obchodníků tak zbytečně ztrácí své investice na základě špatných rozhodnutí s ohledem na špatně zvolenou fázi trhu a sledování pouze indikátoru, jakožto modlu a hlavního ukazatele investičního vstupu na trh. I zde platí, že indikátor je dobrý sluha, ale zlý pán. Pokud budete mít zájem zabývat se raději profesionálním přístupem pro obchodování, můžete se společně s námi učit využívat nové nástroje Marcus a Watchtrade a také se můžete stát součástí nového projektu Powerful Trader.


Kontakty:
cztrader.nolimit@seznam.cz

facebook: CZTRADERBINARY

CZTRADER

CZTRADER

Obchodní skupina, diskutujeme, chatujeme, sdílíme online zkušenosti.
Diskusní fórum

Diskusní fórum

Máte otázky, nevíte si rady, zeptejte se obchodníků na radu!
Źivé chaty

Źivé chaty

Informace o právě probíhajícím chatu naleznete vždy v naší obchodní skupině

RECENZE BROKERŮ


TOP PLATFORMY

V8Options

V8Options

Recenze brokera na binární opce V8Options
BinaryTilt

BinaryTilt

Recenze broker nová Zéland
STOCKPAIR

STOCKPAIR

Recenze brokera na binární opce Stockpair

OSTATNI PLATFORMY

TOPOPTION CZ

TOPOPTION CZ

Recenze brokera TopOption, broker s češtinou

Jsou tyto stránky pro Vás přínosné?

Ano, velmi dobré (2649 | 77%)
Ne, nejsou (125 | 4%)
Nevím (67 | 2%)
Skrill

Skrill

založení internetové peněženky zdarma
Registrace

Registrace

binární opce požádejte o materiály ke studiu

Veškeré obchodní značky, které jsou na tomto webu uvedeny, neslouží k poskytnutí finanční služby z naší strany. Nejsme obchodní zástupci těchto značek a jedná se pouze o uvedení zdroje informací, kde se lze o těchto obchodních značkách dozvědět více.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové a pokud se rozhodnete jako potencionální klienti využít služeb uvedených obchodních značek, důrazně si přečtěte podmíny a rizika, která Vám mohou hrozit během obchodování.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one