foto.PNG
button.png
button (1).png
button (27).png
button (22).png
button (18).png
button (19).png
button (17).png
button (16).png
button (15).png
button (14).png
button (8).png
button (7).png
button (6).png
button (9).png
button (3).png
button (2).png


Binární Praktikum

NOVÉ DÍLY
18.10.2015

 

doc2.png
skrillx.png

Falešné průrazy

Falešné průrazy, detekce s využitím pivotních linií


falešné průrazyDobrý den, chtěl bych se zeptat na problematiku vyhledávání falešných signálů na trhu, resp. velmi často se mi při obchodování stává, že trh naznačí jasný pokles či růst (samozřejmě z mého pohledu vnímání trhu). Nestane se ovšem to co očekávám a většinou např. při odhadování dvojitého odrazu ode dna, cena ještě více klesne, což považuji za falešné signály. Lze těmto situacím nějakým způsobem předcházet. Předem velmi děkuji za reakci a zároveň i za to, že tu vůbec někdo takový existuje, co je schopen lidem podat odbornou pomocnou ruku. Adam N.
Dobrý den, velmi si vážím Vaší reakce. Tato otázka z kategorie falešné signály, trápí vetšinu obchodníků i na profesionální úrovní a mnohdy je začínajícími obchodníky podceňována či přehlížena vzhledem k tomu, že většina méně zkušených traderů se soustředí na vyhledávání investičních signálů a nesleduje skutečné chování ceny. I k této problematice existuje samozřejmě několik upozornění na opakované chování ceny, které většinou k těmto situacím vede. Zajímavé pojednání bylo napsání již v deníku binárníka, kde jsem se zabývali falešnými Wickoffovými průrazy. V dnešním díle ze sekce binopedia můžeme plynule navázat a doplnit si několik podrobností k problematice falešné signály.

Tlak ceny na nižší hladiny

Velmi častým případem falešného průrazu je dosažení hloubějšíhé propadu ceny během testování nového minima nicméně s rozdílným chováním svíček. V případě prvního testování minima je dosažená cenová hladina potvrzena i tělem svíčky, tedy méně výrazný dolní knot v porovnání s dalším testováním nového minima ceny. Obvykle při dalším testování ceny nastane situace, kdy se cena propadne na nižší minimální hladinu, ovšem s rychlým návratem na vyšší hladinu než byla předchozí dosažená a zde se teprve začne utvářet hranice pro skutečné tělo svíčky. Tuto situaci potom vidíme na svíčkové grafu jako vytvoření dlouhého spodního knotu na svíčce, který sice špičkově zasahuje do nižší hladiny nicméně stabilní cenová hladina je naopak výše než v předchozím případě. Tuto typickou situaci lze zobecnit i pro další pokračující testování cenového minima a tedy např. i utváření „trojitých“ vrcholů či „trojitého“ dna na sledovaném aktivu. Důležité je rozlišovat právě skutečné průrazy a ne pouze náznaky vytlačení ceny do nižší hladiny a následného cenového obratu. Zkušení obchodníci tyto situace využivají k maximalizaci svého profitu a zároveň nastupují do pozice v takové cenové hladině, která jim zaručuje velkou pravděpodobnost rychlé změny směrem v uvažovaném  trendu či korekci.

Možné jsou i situace, kdy se utvoří těla na vyšší úrovni oproti minulosti a dlouhé knoty zasáhnou do oblasti, kde se utvářeli i v minulosti. Není tedy nutné vždy vyžadovat dosažení další nižší hodnoty. Celkově je však důležité, aby se znatelně hlavní cena (tedy těla svíček) měla tendenci utvářet se ve vyšší cenové hladině v případě očekaváného růstu a analogicky v nižší hladině v případě očekávaného poklesu.

Závěr

Nebudeme zbytečně rozebírat desítky situací, kdy se nám mohou vyskytovat falešné signály na trhu. Fakticky ani nelze všechny tyto situace postihnout. Nicméně pokud dobře natrénujete svůj pozorovací talent právě na výše uvedenou situaci, lze rozpoznat velké množství potencionálních situací k dobré investici s využitím pivotních linií Marcus na růst či pokles ceny v době, kdy ostatní obchodníci očekávají opačné chování.
Pivot

Pivot

Falešné úrovně lze vyhledávat s využitím pivotních úrovní

Kontakty:
cztrader.nolimit@seznam.cz

facebook: CZTRADERBINARY

CZTRADER

CZTRADER

Obchodní skupina, diskutujeme, chatujeme, sdílíme online zkušenosti.
Diskusní fórum

Diskusní fórum

Máte otázky, nevíte si rady, zeptejte se obchodníků na radu!
Źivé chaty

Źivé chaty

Informace o právě probíhajícím chatu naleznete vždy v naší obchodní skupině

RECENZE BROKERŮ


TOP PLATFORMY

V8Options

V8Options

Recenze brokera na binární opce V8Options
BinaryTilt

BinaryTilt

Recenze broker nová Zéland
STOCKPAIR

STOCKPAIR

Recenze brokera na binární opce Stockpair

OSTATNI PLATFORMY

TOPOPTION CZ

TOPOPTION CZ

Recenze brokera TopOption, broker s češtinou

Jsou tyto stránky pro Vás přínosné?

Ano, velmi dobré (2649 | 77%)
Ne, nejsou (125 | 4%)
Nevím (67 | 2%)
Skrill

Skrill

založení internetové peněženky zdarma
Registrace

Registrace

binární opce požádejte o materiály ke studiu

Veškeré obchodní značky, které jsou na tomto webu uvedeny, neslouží k poskytnutí finanční služby z naší strany. Nejsme obchodní zástupci těchto značek a jedná se pouze o uvedení zdroje informací, kde se lze o těchto obchodních značkách dozvědět více.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové a pokud se rozhodnete jako potencionální klienti využít služeb uvedených obchodních značek, důrazně si přečtěte podmíny a rizika, která Vám mohou hrozit během obchodování.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one