foto.PNG
button.png
button (1).png
button (27).png
button (22).png
button (18).png
button (19).png
button (17).png
button (16).png
button (15).png
button (14).png
button (8).png
button (7).png
button (6).png
button (9).png
button (3).png
button (2).png


Binární Praktikum

NOVÉ DÍLY
18.10.2015

 

doc2.png
skrillx.png

ADX ukazatel využití

ADX ukazatelADX ukazatel - využití nástroje profesionálním obchodníkem

Dobrý den, při testování strategii s ukazatelem ADX jsem došel k závěru, že indikátor někdy vůbec při svém pohybu nerespektuje pohyb ceny zvláště při poklesu ADX, nedochází vždy k výraznějšímu poklesu ceny. Kde je prosím problém, případně, jaké navrhujete úpravy? Děkuji Váš čtenář Antonín.
 

Využití ADX ukazatele pro obchodování binárních opcí


Z Vašich dotazů, které dostávám na různé funkce ukazatelů někdy, i samo vyplyne, že nedošlo k úplnému pochopení funkce ukazatele a někdy je špatně využíván, což může obchodníka vést k názoru, že ukazatel je nefunkční. Navázal bych tedy na tento dotaz přednáškou přímo od respektovaného obchodníka.

Charles le Beau je vysoce respektovaný obchodník na futures burze s více než čtyřiceti lety zkušeností. Je autorem několika zajímavých knih o obchodování např. Computer Analysis of the Futures Market (McGraw Hill, 1992), která se stala postupem času pro mnohé obchodníky kuchařkou pro používání technických indikátorů.  Momentálně působí jako obchodní ředitel v  investiční společnosti Tan LeBeau LLC.  Charles obchoduje s indikátorem ADX (Wilder’s Averaged Directional Index) někdy též označovaným jako DMI (Directional Movement Indicator) již přes 20 let. Během této doby provedl již několik přednášek na téma obchodování s indikátorem ADX. Nicméně pořád se utvrzuje v tom, že jej mnoho obchodníků neumí použít. Pojďme se tedy v dnešním článku ze série binopedia poučit od zkušeného obchodníka, který nám stručně uvede časté chyby v používání ADX ukazatele a také způsob jak správně interpretovat signály od tohoto nástroje.

V základu Charles upozorňuje na základní interpretaci tohoto ukazatele. Rostoucí hodnota ADX indexu ukazuje posilující/rostoucí trend. Klesající křivka ADX indexu nás informuje o menší trendové směrovosti na trhu a celkově slabém trendu. Nejedná se tedy o interpretaci ADX roste a cena roste, ADX klesá a cena klesá. Základními sekundárními komponenty ADX ukazatele jsou křivky DI+ a DI-. Křívka DI+ nás informuje o pozitivním směrovém momentu na trhu. Jinými slovy, jak často dochází ve sledovaném úseku k cenovým růstům během vývoje ceny. Křivka DI- analogicky poukazuje na množství negativního směrového momentu na trhu. Jinými slovy, jak často dochází na trhu k převaze medvědů nad býky.

ADX ukazatel

ADX ukazatel

Hlavní funkce ADX ukazatele je směrovost

Základem trendového obchodování je tedy rostoucí ADX, není vždy však majoritní jeho hodnota, ale strmost jeho růstu. Naopak klesající ADX upozorňuje na slábnoucí trend a možnost korekce a tedy proti trendové investice, z čehož vychází a princip strategie Golden Eye. Majoritně je tedy rozhodující moment pohybu ADX, nízká úroveň ADX nás informuje o nízké volatilitě trhu a vysoká úroveň ADX nám ukazuje, že trh byl v silném trendu. Pro nás je však rozhodující pohyb, tedy aktuální sklon a směr ADX. To nám říká co se děje na trhu právě teď. Typická situace je zdokumentována na obrázku níže.
Rozbor

Rozbor

praktický rozbor interpretace ADX ukazatele

Samozřejmě pro určení pokračující trendu na trhu a tedy i míru možnosti růstu ADX indexu, je nutné sledovat i pohyb sekundárních ukazatelů DI+ a DI-.  Zde můžeme využít pravidelnosti při dosahování určitých mezních hodnot jako je třeba hladina 15 či 10 apod. Přednášku přímo od p. Beau si projdeme společně na následujícím videu. Přednášku od Charlese Le Beau najdete zde v pdf formátu.
 

Broker, který umožňuje efektivně řídit risk management s ADX

 
Možnost efektivně odprodávat opcí i 2 minuty před její expirací nabízí Australský broker HighLow, který nerozlišuje minutové opce čí hodinové opce. Vždy dostáváme možnost odprodávat opcí minimálně 2 minuty před její expirací. Zdarma registrovat i využívat demo účet lze zde.

Kontakty:
cztrader.nolimit@seznam.cz

facebook: CZTRADERBINARY

CZTRADER

CZTRADER

Obchodní skupina, diskutujeme, chatujeme, sdílíme online zkušenosti.
Diskusní fórum

Diskusní fórum

Máte otázky, nevíte si rady, zeptejte se obchodníků na radu!
Źivé chaty

Źivé chaty

Informace o právě probíhajícím chatu naleznete vždy v naší obchodní skupině

RECENZE BROKERŮ


TOP PLATFORMY

V8Options

V8Options

Recenze brokera na binární opce V8Options
BinaryTilt

BinaryTilt

Recenze broker nová Zéland
STOCKPAIR

STOCKPAIR

Recenze brokera na binární opce Stockpair

OSTATNI PLATFORMY

TOPOPTION CZ

TOPOPTION CZ

Recenze brokera TopOption, broker s češtinou

Jsou tyto stránky pro Vás přínosné?

Ano, velmi dobré (2649 | 77%)
Ne, nejsou (125 | 4%)
Nevím (67 | 2%)
Skrill

Skrill

založení internetové peněženky zdarma
Registrace

Registrace

binární opce požádejte o materiály ke studiu

Veškeré obchodní značky, které jsou na tomto webu uvedeny, neslouží k poskytnutí finanční služby z naší strany. Nejsme obchodní zástupci těchto značek a jedná se pouze o uvedení zdroje informací, kde se lze o těchto obchodních značkách dozvědět více.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové a pokud se rozhodnete jako potencionální klienti využít služeb uvedených obchodních značek, důrazně si přečtěte podmíny a rizika, která Vám mohou hrozit během obchodování.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one