foto.PNG
button.png
button (1).png
button (27).png
button (22).png
button (18).png
button (19).png
button (17).png
button (16).png
button (15).png
button (14).png
button (8).png
button (7).png
button (6).png
button (9).png
button (3).png
button (2).png


Binární Praktikum

NOVÉ DÍLY
18.10.2015

 

doc2.png
skrillx.png

BINOPEDIA


Zdravím všechny binárníky. Mohl by jste prosím Vás trošku více osvětlit pojem divergence. Vím, že tato obchodní technika se mezí tradery, nejen na binární opce, hojně používá. Co je lepší? Používat nějaký indikátor, případně si vyhledávat divergenci sám. Kde a na čem bych měl divergenci vyhledávat. Je nutné si divergenci potvrzovat ještě jiným indikátorem? Mohl by jste prosím k tomuto tématu udělat i nějaké obchodní video, velmi mi to pomáhá v celkové orientaci v problematice? Děkuji a velmi si vážím Vaší práce. Snad časem příspěji i já něčím zajímavým. Ondra.

Dobrý den, děkuji za velmi zajímavý dotaz. Na problematiku divergence dostáváme velmi mnoho dotazů. Pojďme se společně na tuto problematiku podívat. Pojem divergence (rozbíhavost) či konvergence (sbíhavost) velmi často uslyšíte především v technických oborech spojených s matematikou, např. limitními počty apod. V našem případě určujeme těmito pojmy směrovost ceny v porovnání s některým z oscilačních či jiných indikátorů. Co se týče indikátorů, je dobré princip divergence ovládat i bez indikátorů, snadno pak zjistíte, že můžete vyhledávat divergenci i v době, kdy indikátory nic neindikují. Vše si názorně na konci článku ukážeme ve videu.

V zásadě je možné rozdělit divergence jednak z hlediska trendu (býčí, medvědí divergence) a dále na způsob vyhledávání divergencí. Způsobem analýzy divergencí  jsou myšleny divergence:

a) mezi silně korelujícími trhy
b) mezi cenou a indikátory (oscilátory).

V dnešním článku se budeme zabývat druhým druhem divergencí, a to mezi cenou a indikátory. Tento signál mohou obchodníci využít ve svých strategiích pro více účelů. Ze všech vyjmenujme např. P
říprava na protitrendový vstup. Přitažení stop losse obchodníků, kteří mají otevřenou pozici. Varování před vstupem do aktuálního trendu, divergence znázorňuje jeho možný konec, či slabost.

Definice:
Divergence můžeme na trhu identifikovat v místě, kde se indikátory rozchází s vývojem cen. Jednoduše tedy býčí divergence nastane v momentě, když ceny vytvoří nové cenové minimum (low) a indikátor nové minimum nevytvoří. Ukazuje to na oslabení síly medvědů (traderů spekulujících na pokles trhů). Ceny tedy nové minimum vytvořily díky setrvačnosti a dá se očekávat zvrat dosavadního vývoje trendu, případně korekce. Medvědí divergence má zrcadlový vývoj, tedy cena vytvoří nové maximum (high) a indikátor již nové maximum nevytvoří. Ideálně se během trendu indikátor dostal již do silně překoupené/přeprodané oblasti a s dalším novým cenovým maximem/minimem indikátor již novou maximální/minimální hodnotu nevytvořil. Existují v podstatě tři typy divergencí z pohledu jejich síly a významu. Při popisu kategorií budeme pro zjednodušení rozepisovat případ medvědí divergence. Opět platí, že býčí divergence je zrcadlově opačná.
 
a) Medvědí divergence typu A je jednoznačně nejsilnější signál bodu zvratu trhu. Vytvoří se, když ceny dosáhnou nové maximum, ale indikátor vytvoří nižší maximum. Nejlépe viditelné divergence můžeme vidět na
swingujícím trhu. Vytvoření nové swingu high, ale indikátor již nové high nevytváří. Podobná divergence často vede k ostrým zvratům dosvadního vývoje trhu.
 
b) Medvědí divergence B můžeme vidět v případě, kdy cena vytvoří dvojitý vrchol, ale indikátor je na nižší hodnotě, než u předešlého cenového maxima. Tento signál je z pohledu divergence o něco slabší, než v předchozím typu A, ale rovněž nabízí zajímavé obchodní situace.
 
c) Posledním a nejslabším typem divergence je divergence C a nastává v momentě, kdy ceny vytvoří nové maximum, ale indikátor vytvoří dvojitý vrchol.
 
Všehny typy divergencí budou znázorněné na přiložených screenech, kam jsme pro tyto účeli vybrali MACD, RSI a STOCHASTIC. Divergence vznikají na různých časových rozlišeních a lze je pozorovat s různými druhy indikátorů a oscilátorů, jako například Williams %, RSI, Stochastic, MACD, CCI, ADX, MFI index apod. Opět stejné, jak je tomu u dalších obchodních signálů, je vhodné tyto situace vyhledávat na zajímavých support/resistance úrovních, kde je předpokladem zapojení více obchodníků!!!

Indikátory a oscilátory nám mohou jednoduše napovědět, upozornit nebo potvrdit, že na trhu nastává změna alespoň v případě divergencí. Investice bychom ale neměli nikdy plánovat jen na základě signálu indikátorů.Kontakty:
cztrader.nolimit@seznam.cz

facebook: CZTRADERBINARY

CZTRADER

CZTRADER

Obchodní skupina, diskutujeme, chatujeme, sdílíme online zkušenosti.
Diskusní fórum

Diskusní fórum

Máte otázky, nevíte si rady, zeptejte se obchodníků na radu!
Źivé chaty

Źivé chaty

Informace o právě probíhajícím chatu naleznete vždy v naší obchodní skupině

RECENZE BROKERŮ


TOP PLATFORMY

V8Options

V8Options

Recenze brokera na binární opce V8Options
BinaryTilt

BinaryTilt

Recenze broker nová Zéland
STOCKPAIR

STOCKPAIR

Recenze brokera na binární opce Stockpair

OSTATNI PLATFORMY

TOPOPTION CZ

TOPOPTION CZ

Recenze brokera TopOption, broker s češtinou

Jsou tyto stránky pro Vás přínosné?

Ano, velmi dobré (2649 | 77%)
Ne, nejsou (125 | 4%)
Nevím (67 | 2%)
Skrill

Skrill

založení internetové peněženky zdarma
Registrace

Registrace

binární opce požádejte o materiály ke studiu

Veškeré obchodní značky, které jsou na tomto webu uvedeny, neslouží k poskytnutí finanční služby z naší strany. Nejsme obchodní zástupci těchto značek a jedná se pouze o uvedení zdroje informací, kde se lze o těchto obchodních značkách dozvědět více.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové a pokud se rozhodnete jako potencionální klienti využít služeb uvedených obchodních značek, důrazně si přečtěte podmíny a rizika, která Vám mohou hrozit během obchodování.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one