foto.PNG
button.png
button (1).png
button (27).png
button (22).png
button (18).png
button (19).png
button (17).png
button (16).png
button (15).png
button (14).png
button (8).png
button (7).png
button (6).png
button (9).png
button (3).png
button (2).png


Binární Praktikum

NOVÉ DÍLY
18.10.2015

 

doc2.png
skrillx.png

Throwback a pullback při obchodování binární opce


Problematika: Dobrý den, mám za sebou již několik měsíců tréninku obchodů binární opce na demo účtu. Chtěl jsem vás požádat, jestli by bylo možné lépe ukázat možné situace při průrazu ceny oběma směry. Časté situace, které nedokáži odhadnout souvisejí právě s momenty, kdy se cena „na oko“ prorazí a trh poté směřuje dále v daném uptrendu či downtrendu. Děkuji za Vaše informace a nezlobte se pokud by se jednalo o hloupý dotaz z mé strany. Mirek.

Teoretický základ:
 
Throwback – jedná seo formaci/chování ceny, kdy je proražena směrem nahoru důležitá cenová úroveň, většinou fungující dlouhodobě i v rámci historie jako supportně/rezistentní cenová hladina. V našem případě to může být hlídaná balanční linka, pivotní úroveň, gapová hladina či jiná námi zakreslená cenová úroveň, která má opodstatněné vlastnosti pro považování za důležitou úroveň. Následně po průrazu ceny dochází  ke korekčnímu pohybu ceny zpět k úrovni proražené cenové hladiny. Po ukončení korekce cena pokračuje v nastalém pohybu ve směru průrazu. Hlavním úkolem obchodníka v tomto případě, je rozeznat potenciální naznačení falešného průrazu ceny směrem dolů a vstoupit tak výhodně na trhu v momentě naznačené korekce.
 
Pullback – analogický opak výše uvedeného Throwback průrazu. Opět můžeme vycházet z výše uvedených definovaných cenových hladin. Důležité je pro nás v tomto případě hlídat průraz ceny směrem dolů přes důležitou cenovou úroveň. Následná korekce ceny směrem nahoru k cenové úrovni průrazu a poté plnění ceny nastálého pohybu ve směru průrazu je označováno právě pojmem cenového Pullbacku.
 
Popis

Popis

problematika pullback a throwback v kombinaci s nástrojem Marcus

Tip: Velmi často se throwback či pullback formace objevují právě v úrovních, kdy trh přechází z jedné fáze do následující, tedy pokud se zadíváme na ilustrační obrázek u obou formací tedy pullback i throwback, všimněte si dělící čáry, která oddděluje např. u pullback formace předchozí dosažené minimum a následnou úroveň odrazu ceny po jejím průrazu. Velmi často se právě tyto formace formují na hranicích přechodu trhu z jedné tržní fáze do druhé.


Nástroje pro obchodování:


Marcus – daleko jednodušší je napsat jeden komplexní nástroj, který si budete moci sami uzpůsobit a nastavit dle Vašich potřeb než „lepit“ vše z několika nástrojů, případně manuálně zakreslovat. Nástroj si můžete jednoduchým způsobem objednat přímo na MQL serveru a nebo nám napište na e-mail cztrader.nolimit@seznam.cz.


Praktický nácvik:

Vyhledávání investičních vstupů na základě spolupráce s nástrojem Marcus lze více způsoby kombinovat.  Investiční vstupy mohou mít základ v pivotní úrovni kombinované s gapovou linií či  balanční linie podpořené pivotem a rovněž náhled do minulosti. Využívat lze např. situace uvedené na obrázku níže.

Praktické investice lze realizovat i po domluvě na
nabízených školeních či přímo přihláškou do skupiny Powerful Trader v živých investičních seancích společně s námi. Bližší informace se dozvíte na e-mailu: cztrader.nolimit@seznam.cz


Volba Brokera:

Highlow broker – umožňuje realizovat krátkodobější investiční vstupy s přednastavovanými expiracemi po 5-ti minutách v jednom úseku 15 minut. Můžeme tak zde velmi efektivně realizovat krastší trhowback či pullback formace založené na menších korekcích. Lze odprodat/uzavřít opci před její expirací. Výborně  odprodejové čásky i ziskových opcí  v daný moment.

BinaryTilt broker – lze si navolit i vlastní expiraci a realizovat tak přesnější vstupy na delší investiční záměry. I v tomto případě je možné investici uzavřít ještě před expirací s možností ziskového odprodeje. Nepoměrně větší počet podkladových aktiv oproti Highlow ve skupině akcií a indexů.Stockpair - pro zkušenější obchodníky lze doporučit i brokera Stockpair, který umožňuje velmi přesně načasovat vstup do investice s definovanou expirací. Zejména při obchodních uzávěrkách i na delší časové úseky než je 60 minut, lze i v odpovídající míře zajistit risk management nastavením potencionálního zisků a ztrát na dané opci.


Praktické video pro začátečníka:

V poslední době mě bombardujete s dotazy ohledně registrace k brokerovi, stručný obecný návod naleznete zde v tomto videu.


Kontakty:
cztrader.nolimit@seznam.cz

facebook: CZTRADERBINARY

CZTRADER

CZTRADER

Obchodní skupina, diskutujeme, chatujeme, sdílíme online zkušenosti.
Diskusní fórum

Diskusní fórum

Máte otázky, nevíte si rady, zeptejte se obchodníků na radu!
Źivé chaty

Źivé chaty

Informace o právě probíhajícím chatu naleznete vždy v naší obchodní skupině

RECENZE BROKERŮ


TOP PLATFORMY

V8Options

V8Options

Recenze brokera na binární opce V8Options
BinaryTilt

BinaryTilt

Recenze broker nová Zéland
STOCKPAIR

STOCKPAIR

Recenze brokera na binární opce Stockpair

OSTATNI PLATFORMY

TOPOPTION CZ

TOPOPTION CZ

Recenze brokera TopOption, broker s češtinou

Jsou tyto stránky pro Vás přínosné?

Ano, velmi dobré (2649 | 77%)
Ne, nejsou (125 | 4%)
Nevím (67 | 2%)
Skrill

Skrill

založení internetové peněženky zdarma
Registrace

Registrace

binární opce požádejte o materiály ke studiu

Veškeré obchodní značky, které jsou na tomto webu uvedeny, neslouží k poskytnutí finanční služby z naší strany. Nejsme obchodní zástupci těchto značek a jedná se pouze o uvedení zdroje informací, kde se lze o těchto obchodních značkách dozvědět více.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové a pokud se rozhodnete jako potencionální klienti využít služeb uvedených obchodních značek, důrazně si přečtěte podmíny a rizika, která Vám mohou hrozit během obchodování.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one