foto.PNG
button.png
button (1).png
button (27).png
button (22).png
button (18).png
button (19).png
button (17).png
button (16).png
button (15).png
button (14).png
button (8).png
button (7).png
button (6).png
button (9).png
button (3).png
button (2).png


Binární Praktikum

NOVÉ DÍLY
18.10.2015

 

doc2.png
skrillx.png

Fáze Konsolidace

Dobrý den, věnuji se obchodování již něco přes 3 měsíce. Nejvíce mě vždy „vypeče“ při investování tržní úsek, kde se cena přestane pohybovat. Existuje nějaká finta, jak poznat, kdy a kde se trh dostane opět do fáze, kdy cena přestane trendovat? Z mého pohledu resp. dle mého názoru je to mnohem důležitější než samotná volba expirace opce, neboť pokud se do této fáze dostanu, nepomůže mi ani prodlužování expirace. Díky předem za kladné vyřízení Matěj S.

Teoretický úvod


Pro mnohé forexové obchodníky bývá tržní fáze konsolidace noční můrou a ne zcela bezdůvodně je obchodníky označována za jednu z hlavních příčin ztrát obchodníka během obchodování. V tomto ohledu existuje velké množství pouček a teorií, jak tuto fází popsat či poznat, ne všechny jsou však účinné. Za poměrně dobré ukazatele lze označit následující pravidla.

Začínáme na vyšším časovém rámci

Nejčastější chyba začínajících obchodníků pramení z toho, že vyhledávají tyto fáze na malých časových úsecích. Nelze např. považovat domnělou konsolidační fázi na rozlišení M5 za silný support či rezistenci, neboť se může jednat pouze o mezičlánek celkového tržního sentimentu daný den či týden při vývoji ceny. Mylně tak můžeme vyhledávat reverzní patterny či obraty na často z dlouhodobějšího pohledu nesmyslných tržních úsecích.

Začněme tedy na týdenním rozlišení grafu a zaznačením důležitých horizontálních cenových hladiny, u kterých trh prokazatelně stagnoval či se dostával do konsolidační fáze. Velmi často jsou to místa/cenové hladiny, které se z minulosti opakují, neboť představují dlouhodobější průměr z více období a také prokazatelná maxima či minima ceny, která byla dosahována v určitých kritických fázích trhu (Evropská krize, slabé euro, proražení limitů u švýcarského franku apod.) Obvykle potom následuje určité období konsolidace trhu, kdy se obchodníci a investoři rozhoduji, kde finálně cenu posunou, tedy opět např. nahoru o další level (může to být swingový nástup ceny či další prudký růstový schodek apod.)

Plynule můžeme přejít z týdenního grafu na denní graf. Zde si můžeme identifikovat podrobněji rozsah konsolidace a její pravděpodobné ohraničení. Je třeba si uvědomit, že fáze konsolidace vyhledaná např. na hodinovém grafu, nemusí být pro obchodníka binárních opcí úplně ztracenou příležitostí. Pravidelné oscilace v kanále lze využít na kratších expiracích a lze tak profitovat i v momentech, kdy se tzv. trh nehýbe či jde do strany. to je velká výhoda binárních opcí i malá cenová změna může přinést větší zisk.
Konsolidace

Konsolidace

dlouhodobější cenová pásma, kde lze očekávat konsolidaci
Konsolidace2

Konsolidace2

Zpřesňování fáze konsolidace kombinováním časových rámců

Finty velkých hráčů na těchto úrovních

Často je praxe složitější než teoretické poznatky. Vykreslené cenové hladiny jsou krátkodobě překročeny nahoru či dolů, aby zmátli spoustu obchodníků, že se jedná o domnělý průraz a pokračování trendu. Velcí hráči si chystají pozice právě na opačnou investici, aby měli tučné zisky, naženou poslední zbytek důvěřivců např. do long pozic před skutečně blížícím se obratem dolů. Zajistí si tak lepší vstupní pozice na short objednávky a zároveň si ověří, že na trhu již není žádná majoritní síla pro nákupní long objednávky. Zvláště v těchto případech mějte vždy na mysli problematiku falešných průrazů na trhu, které jsme rozebírali např. binárním praktiku zde.

Důležité pravidlo. Majoritní úrovně lákají vždy spoustu obchodníků a toho market makeři i ostatní větší účastnící trhu využívají. Snažte se obchodovat vždy od majoritní úrovně a ne směrem do majoritní úrovně.

Prázdniny a ekonomické události

Zvláště záludné jsou některé ekonomické události. Čekání na důležitou událost či vyhlášení, může způsobit, že obchodníci vesměs vyčkávají ve svých pozicích do doby, než se tzv. rozhodne kudy se trh vydá. To může způsobit delší fáze konsolidace, která může trvat i několik dnů.

Prázdniny a sváteční termíny obecně opět snižují tržní volatilitu a není výjimkou, že právě tyto období se mohou zdát obchodníkům jako méně trendující či neharmonické s ohledem na předchozí pohyb ceny. To jsou částečně i problémy obchodníků, kterým se např. tři měsíce daří a poté ve fázi nižší volatility při neúspěších hledají chybu ve své strategii apod. Nejjednodušším řešením a mnohdy přehlíženým je fakt, že by bylo vhodnější vyčkat na konec tohoto prázdninového období, případně vyhledávat skutečně zajímavé tržní momenty a zmenšit tak např. počet obchodů provedených během dne.
Konsolidace3

Konsolidace3

průrazy a pohyb ceny od majoritní úrovně

Praktické cvičení

Některé aspekty konsolidace si vysvětlíme přímo i na videu níže. Ukážeme si metodiku, jak postupovat při analýze trhu z pohledu konsolidace a jaké prvky a nástroje lze využít pro tyto účely. Vyzkoušejte si i vy sami vyhledávat fáze konsolidace a zkuste najít pravidelnost při chování ceny. Vytvářené kanály, jejich průrazy, momenty, kdy se konsolidace utváří. Kombinovat lze poznatky s nástroji pro vizualizaci.
Marcus - přehledná vizualizace inicializačních cenových hladin na trhu. Momenty, kdy velcí hráči na trhu zahýbou s cenou obvykle potom končí či jsou přerušený konsolidační fázi. Trh vyčkává, čeká se na příchod dalších obchodníků apod. Informace o nástroji lze nalézt na stránce zde.
Extender rozsáhlé možnosti a neobyčejná možnost vytvářet vlastní strategii. Uvidíte více než při pohledu na obyčejný graf. Můžete si přehledně zobrazit konsolidaci, gapové formace na více time framech najednou, nejste omezení ani při sledování cenového pásma, EMA linek a mnoho dalšího. Buďte vždy o krok napřed, informace najdete v příspěvku zde.

Kontakty:
cztrader.nolimit@seznam.cz

facebook: CZTRADERBINARY

CZTRADER

CZTRADER

Obchodní skupina, diskutujeme, chatujeme, sdílíme online zkušenosti.
Diskusní fórum

Diskusní fórum

Máte otázky, nevíte si rady, zeptejte se obchodníků na radu!
Źivé chaty

Źivé chaty

Informace o právě probíhajícím chatu naleznete vždy v naší obchodní skupině

RECENZE BROKERŮ


TOP PLATFORMY

V8Options

V8Options

Recenze brokera na binární opce V8Options
BinaryTilt

BinaryTilt

Recenze broker nová Zéland
STOCKPAIR

STOCKPAIR

Recenze brokera na binární opce Stockpair

OSTATNI PLATFORMY

TOPOPTION CZ

TOPOPTION CZ

Recenze brokera TopOption, broker s češtinou

Jsou tyto stránky pro Vás přínosné?

Ano, velmi dobré (2649 | 77%)
Ne, nejsou (125 | 4%)
Nevím (67 | 2%)
Skrill

Skrill

založení internetové peněženky zdarma
Registrace

Registrace

binární opce požádejte o materiály ke studiu

Veškeré obchodní značky, které jsou na tomto webu uvedeny, neslouží k poskytnutí finanční služby z naší strany. Nejsme obchodní zástupci těchto značek a jedná se pouze o uvedení zdroje informací, kde se lze o těchto obchodních značkách dozvědět více.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové a pokud se rozhodnete jako potencionální klienti využít služeb uvedených obchodních značek, důrazně si přečtěte podmíny a rizika, která Vám mohou hrozit během obchodování.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one