foto.PNG
button.png
button (1).png
button (27).png
button (22).png
button (18).png
button (19).png
button (17).png
button (16).png
button (15).png
button (14).png
button (8).png
button (7).png
button (6).png
button (9).png
button (3).png
button (2).png


Binární Praktikum

NOVÉ DÍLY
18.10.2015

 

doc2.png
skrillx.png

Cenový obrat s využitím pivotních linií


binární praktikumProblematika: Dobrý den, asi jako každého začátečníka mě trápí načasování vstupu investice na binární opce. Lze se prosím orientovat podle svíčkových patternů? Zkoušel jsem PINBAR i jiné metody a úspěšnost silně závisí na tom, ve které fází trhu tento pattern zastihnu např. v netrendujícím období mi pinbar nefunguje vůbec. Zkoušel jsem i rady od různých kolegů s filtrací signálů a skončilo to cca 6-ti až 8-mi indikátory v grafu, v tomto zmatku se již mám problém vyznat a má úspěšnost se tímto nezlepšila ba naopak ještě o něco zhoršila. Raději se obracím na vás Martine s žádostí o pomoc a doufám, že Vás tímto zbytečně neotravuji. Děkuji za Vaši pomoc i za novou rubriku. Filip.

Teoretický základ:
 
Svíčkové patterny - vzorů svíček, které evokují opakovatelné chování ceny je nespočetné množství. S některými jsme se seznámili během rubriky Binopedia zde. Vyhledávat vlatní svíčkové patterny je rovněž možné, nelze tedy pro každého obchodníka určit přesně na míru dané svíčkové patterny. Je třeba si ovšem uvědomit z čeho tyto úvahy o chování ceny resp. tvorbě svíček plynou. V základu se jedná o dva hlavní principy tvorby těl svíček a jejich navazování, které je pro obchodníka důležité.

Tvorba a tvar knotů - již samotné utváření dlouhých knotů na svíčce upozorňuje na aktuální nerovnováhu trendu na trhu. Jedna strana hojně nakoupí, cena jde nahoru a následně druhí strana prodává a tlačí cenu opět dolů, tato situace potom vrcholí k tvorbě dlouhých knotů na stranách svíčky. Pro nás jsou důležité situace, které se tvoří na okraji vrcholových dolních i horních pásem. To můžete vidět na obrázku níže na spodním grafu. Horní dvě situace ukazují poměrně nevyrovnanou tvorbu dlouhých knotů i po proběhlém patternu engulfing, což nám dává jasně najevo, že klíčem k úspěchu není ani tak včasné vypozorování svíčkového patternu, ale rovněž také maximálního krátkodobého dosahu či propadu ceny. Díky dobrému vstupu právě na této vrcholové úrovni jsme schopni eliminovat riziko neúspěchu náhlého změny ceny (velmi známe situace dorovnávání těl předchozích svíček při náznaku růstu či poklesu). Jedny z nejsilnějších situací jsou vrcholové cenové výkmity, kdy část knotu svíčky přesahuje předchozí dosahované cenové úrovně daleko do historie.

Navazování těl svíček - zde lze rovněž napsat pojednání na více stránek. Shrnul bych opět významné momenty z pozorování trhu, které se mi při investování vyplatilo sledovat. Čisté navazování těl svíček při cenovém poklesu či růstu na trhu mi dává najevo kontinuální sílu nakupujících či prodávajících na trhu. Pokud se při navazování těl svíček utvářejí knoty směrem dovnitř předchozích těl svíček, je přípustné maximální pokles (krátkodobý dosah ceny) do poloviny těla předchozí svíčky. Při větších poklesech, kde se cena dostává i na předchozí úrovně začátku těl svíček je možné, že trh své potencionální trendování pouze naznačuje a může se stále nacházet ve fázi akumulace, kdy osciluje v určitém pásmu bez porušení hranic horního a dolního pásma ceny pomyslného kanálu. Obvykle se tento trh označuje jako "trh jdoucí do strany", což je velmi zjednodušené označení netrendujícího trhu. I v tomto případě je nutné však rozlišovat netrendující trh s pravidelnou oscilací ceny či netrendující trh s "vysokou omezenou volatilitou". Druhý zmíněný trh si lze představit jakou seskupení svíček, kde se knoty svíček otevírají a uzavírají ve stejném pásmu jako se utvářela předchozí svíčka a trh náhodně vytváří rostoucí a klesající těla svíček. V tomto trhu nelze absolutně investovat. V prvním výše uvedeném případě lze využití metodiku pásmového investování, kterou si můžeme společně probrat v následujícím díle.

Praktické video ukázky investice


V následujících dvou videích se společně podíváme na dvě investiční seance na binární opce. První video ukazuje trh, který se během investice není schopen vyprofilovat do jasného cenového směru a následně jsou nám zhaceny některé z realizovaných investic. Druhé video ukazuje bezprostřední investici na trhu, kde naopak očekáváme vyšší cenovou volatilitu na kratším časovém úseku. Sami si srovnějte chování ceny během vývoje.
Vstupy

Vstupy

investiční vstupy v kombinaci s pivotními liniemi

Kontakty:
cztrader.nolimit@seznam.cz

facebook: CZTRADERBINARY

CZTRADER

CZTRADER

Obchodní skupina, diskutujeme, chatujeme, sdílíme online zkušenosti.
Diskusní fórum

Diskusní fórum

Máte otázky, nevíte si rady, zeptejte se obchodníků na radu!
Źivé chaty

Źivé chaty

Informace o právě probíhajícím chatu naleznete vždy v naší obchodní skupině

RECENZE BROKERŮ


TOP PLATFORMY

V8Options

V8Options

Recenze brokera na binární opce V8Options
BinaryTilt

BinaryTilt

Recenze broker nová Zéland
STOCKPAIR

STOCKPAIR

Recenze brokera na binární opce Stockpair

OSTATNI PLATFORMY

TOPOPTION CZ

TOPOPTION CZ

Recenze brokera TopOption, broker s češtinou

Jsou tyto stránky pro Vás přínosné?

Ano, velmi dobré (2649 | 77%)
Ne, nejsou (125 | 4%)
Nevím (67 | 2%)
Skrill

Skrill

založení internetové peněženky zdarma
Registrace

Registrace

binární opce požádejte o materiály ke studiu

Veškeré obchodní značky, které jsou na tomto webu uvedeny, neslouží k poskytnutí finanční služby z naší strany. Nejsme obchodní zástupci těchto značek a jedná se pouze o uvedení zdroje informací, kde se lze o těchto obchodních značkách dozvědět více.
Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové a pokud se rozhodnete jako potencionální klienti využít služeb uvedených obchodních značek, důrazně si přečtěte podmíny a rizika, která Vám mohou hrozit během obchodování.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one